Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aggódalmaskodjak, vagy ez...

Radvánszki Nóra kérdése:

Aggódalmaskodjak, vagy ez normális? (Kis cica eltünések)

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek!

Nagy kérdésem lenne...

Adott egy anya cica, 4 kölyköt szült egy malac karámban (ahoz hasonló, kis falusi udvarban), szinte egyből 1 kis cica eltünt. Majd rá pár napra a 2dik kis cica is. Itt már gyanakodtam hogy valaki, valami viszi el a cicákat... Mert az anya bő napig a maradékot etette a régi helyén. Aztán át költözött az anya egy másik karámba (tisztitjuk a karámokat mert nincs több malac). És most vettem észre hogy már csak 1 kis cica van. Annak már kinyilt a szeme is.

De félek hogy nem az anya cica viszi el a kicsiket, és szeretném tudni hogy aggódalmaskodhatok vagy ez normális?

Eddig mindig ivartalanított cicám volt és azzal is anyuék foglalkoztak kis koromban, ezért tanácstalan vagyok.

Válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm.



2022. máj. 9. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A macskáknak szokás költöztetni a kölykeiket, bár ekkora kihagyásról nem hallottam. És a kandúrok hajlamosak elölni a kismacskákat, hogy újra tüzeljen a nőstény.
2022. máj. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Barmi elviheti a kolykoket, róka, nyest, ragadozo madar, egy masik macska... ez a termeszetes szelekcio.
2022. máj. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Az is lehet hogy az anyja rejtegeti valahol, úgy eltudják őket dugni, ahol biztonságban érzik magukat. Lehet surun járkáltatok a karámban és ez zavarta őt , nem érezt biztonságban ott. Ha megvannak akkor majd ha már járnak rendesen előkerülnek, attól ő eteti őket. Egyébként nem hiszem hogy kandúr macska róka vagy nyest vitte el mert az egyben megfojtja mindegyiket ott.Nem úgy tűnne el hogy minden nap egy.
2022. máj. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
Ha kinyílik a szemük akkor viszont már a kandúr macska sem bántja, meg ha majd már tudnak járkálni
2022. máj. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy költözteti őket, teljesen normális. Ehhez elég az, ha túl sokat nézegettétek őket, máris nem érzi biztonságosnak a helyet, ezért elviszi őket máshova. Ha nem keresi a kicsiket, akkor tudja mi történt. Ha kandúr lett volna a tettes, vagy róka, nyest, akármi, akkor egy sem marad. Az anyamacska (és sok más állat is) hajlamos megenni a saját kölykét, ha az beteg, életképtelen, halott, vagy pedig az anya le van gyengülve. Ha nyilik a szeme a kicsinek, akkor már se az anya, se a kandúrok nem bántják.
2022. máj. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!