Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szólnál a szomszédnak, hogy...

Szólnál a szomszédnak, hogy ne tartsa magánál a macskádat?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon édes macskám, a legmordabb, macskaellenes embereket is leveszi a lábukról. Én egyedül lakom egy kertes házban. A szomszédban család van két gyerekkel és két macskával.

Az enyém sokat jár át (az övékéi is szoktak itt kajálni) hozzájuk, megértem, mert nagyon társasági állat, és ott nagyobb a nyüzsgés, mint nálam.

Esténként sokat hivogatom, addig nem tudok aludni, míg be nem jön. Észrevettem, hogy sokszor azért kell annyit hívi, mert bent van a szomszédéknál, és akkor jön át, mikor ők kiengedik éjszakára. Ez engem zavar, mert addig kell virrasztanom, amíg ki nem engedik, másrészt meg mégiscsak az én macskám, szeretnék vele lenni. Gáz, ha szólok, hogy este ne vigyék be? Amúgy nincs velük bajom.


2010. szept. 17. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem gáz, sôt mielôbb szólj nekik, mielôtt ott fogja otthon érezni magát. Ragaszkodj hozzá, a te cicád és a cica könnyen csábítható.
2010. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem gáz, dehogy. Szólj neki nyugodtan, hogy addig nem bírsz elaludni amíg a csavargó nem tér haza :)
2010. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én macskám is sokat van a szomszédban,mivel ők itthon vannak egész nap.Néha olyan hihetetlenül büdösen jön haza,hogy be sem engedném szívem szerint.Cigaretta szaga és az általános bűz beleivódik a bundájába.
2010. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nyugodtan szólj nekik, hogy ne vigyék be a cicádat, vagy akár csengess be, és kérd el, ha haza akarod vinni. Megértem a szomszédodat is, nálunk ugyanez volt a szomszédunk cicájával,( mondjuk ők egyáltalán nem engedték be a házba), nekem meg nem volt szívem a saját öt cicánkat beengedni, előtte meg becsapni az ajtót, amikor ott várt velük együtt. Mégis hogyan lehet - pláne esős vagy hideg időben - azt mondani egy cicusnak, hogy bocsi, te nem vagy a miénk, (f)ázzál csak tovább?
2010. szept. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%
Persze hogy szólnék. Én az állataimért ölök. Azok TABUK, valaki aki csak az enyém és engem szeret feltétel nélkül. Miért nem elég nekik a sajátjuk? A macska akkor is a te tulajdonod ha ez csúnyán hangzik. Nem csinálhatnak azt máséval amit akarnak...
2010. szept. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
A macska nem tulajdon, hanem élőlény. Ha én napközben nem lennék itthon, és a macskám melegedni akarna vagy unatkozna, megköszönném, ha a szomszéd beengedné. Viszont amint hazajövök, érte mennék. Nem értem, miért vársz éjszakáig, miért nem csengetsz be a szomszédhoz mosolyogva, hogy "jöttem a cicámért"? Szerintem nem tálalnának fel vacsorára.
2010. szept. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Mellesleg ha ennyire nem vagytok beszélőviszonyban, hogy még ezért is aggódsz szólni, tudják egyáltalán, hogy tiéd az a macska? Lehet, hogy azt hiszik, kóbor állat volt.
2010. szept. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
Lelkileg lehet nem tulajdon de jogilag nagyon is az. Mit gondolsz viccől írják az oltási könyvébe, törzskönyvébe, chip adataiba a neved (Már akinek van)?
2010. szept. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tudják, mert 1 éve lakom itt, és már az elején is átlátogatott. Az nem baj, ha napközben is átmegy, csak fura, hogy nem jut eszükbe, hogy este talán nem kellene bent tartani, meg hagyni, hogy hivogassam. Csak pár hete van, hogy este "ennyire nem akar jönni".
2010. szept. 17. 22:21
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor mondd meg a szomszédnak, hogy x időben érsz haza a munkából, és szeretnéd, ha akkor kitenné a cicát, hogy haza tudd hívni. Akár meg is köszönheted kedvesen, hogy napközben meg foglalkoznak vele, kár ezen összekapni. A cicus is csak jól jár így.
2010. szept. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!