Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskak min gondolkodhatnak?

A macskak min gondolkodhatnak?

Figyelt kérdés

Pl amikor igy a semmibe neznek vagy amikor igy neznek minket mit gondolhatnak rolunk?


Eleg hulye kerdes de nagyon erdekel:D


21/l


2022. máj. 29. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
pl. mit bámulsz ember, bontsd a tasakost
2022. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Ezt soha nem fogjuk megtudni.


Nem biztos, hogy gondolkodnak, szerintem inkább ilyenkor csak figyelnek. A macskák ragadozók, hiába él az ember közelében, akár vadászat nélkül, az ösztön ösztön marad, illetve a percepciójuk a világról más, mint a miénk. Ők bármit észrevesznek, én kb. semmit.


Felesleges emberi mértékkel vizsgálni az állatokat, mert tévútra vihet. Nem úgy gondolkodik rólad, mint te róla. Eleve nagy manipulátor művészek, így szerintem alapvetően a biztonság, hőmérséklet, kaja biztosítása vonalon mozognak. Persze ragaszkodnak, de azt soha nem fogjuk megtudni, hogy valódi érzelemről van -e szó, vagy inkább csak arról, hogy a fenti hármas jó dolgot meg tudják tartani. Szóval nem hiszem, hogy azon kívül, hogy te vagy a gazdája, aki kaját ad neki, és akiben bízhat, azon kívül komoly véleménye lenne rólad.


De volt egy olyan tanulmány, hogy a macskák -kutyákkal ellentétben- tudják, hogy az ember más fajba tartozik. Ez azért vicces.


Illetve amikor élő állatot hoznak neked, és előtted nyírják ki, akkor az egyik magyarázat az volt, hogy a macskád béna vadásznak gondol téged, ezért próbál megtanítani téged (ahogyan a kölykeit is tanítja). A másik, hogy így próbál beleadni a közösbe. :D


Van egy videó youtubeon, a macskára gopro kamerát tettek, és figyelték mit csinál. Bement a garázsba, ahol 15 percig bámult egy motorbiciklit. :D Ez nem racionális, nincs értelme emberi mércével mérni ezeket.

2022. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Sokszor "emberi" viselkedésformát beleképzelünk állataink magatartásába. Pár általános jellemző külső megnyilvánulását kivéve (ilyen pl. a félelem) nem hasonlítható emberi gondolatokhoz, megnyilvánulásokhoz az állatok saját világa. Más értékrendek, időérzék stb mentén élnek. Több tekintetben ösztönlények, akik nem képesek egyszerűbb összefüggések vizsgálatára sem egy minimum alapszint felett.

Konkrétan ha hazamész a kutya hoz valamit a szájában (palack, labda, fadarab) Erre mondják, hogy ajándékot hoz, pedig dehogy, örömében harapás kényszere van és/vagy játszani akar.

2022. máj. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
83%

3/


Na de vajon amit mi játéknak tartunk az nekik valóban játék csak mi magunk dolgait akarjuk átültetni az állatokba?Mint pl én is mikor magányos voltam láttam egy macskát egyedül üldögélni gondoltam de rossz lehet neki milyen szomorkás magányos,közben csak magamat láttam belé.

2022. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nekik nincs ilyen belso hangjuk mint pl amivel az emberek gondolkodnak? Xd
2022. máj. 29. 23:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, a 3-as 4-es válasz miért lepontozva, a pontozók mire számítanak? Hogy a macskájuk emberként viselkedik, gondolkodik, csak mivel nem tud beszélni, azért nem látjuk pontosan? Nem értem.


5: Az a belső hang embereken is nehezen mérhető, onnan tudjuk, hogy van, hogy nekünk is van, így kivetítjük a többi emberre. Egy állatot így nem tudunk viszgálni, mert nincs olyan szerkezetünk, amit ezt mérni tudná. Legfeljebb agyi aktivitásokat. De az is csak aktivitás. Ebben a témában akár kutathanál is.


Nem valószínű, hogy a macskád kibeszél téged, és elhord mindennek a hátad mögött. És az sem, hogy véleményt alkotna rólad gondolatban.


De ezt ugyebár sosem tudhatjuk. Van egy pár film is erről a helyzetről. Kutyák és macskák. A macskák titkos műveletet indítanak a kutyák ellen, mindezt úgy, hogy az ember erről mit sem sejt. Nyilván poén, de ugyanarra a helyzetre reflektál, hogy az állatainkról alig tudunk valamit. :)

2022. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

En neha ugy erzem hogy amikor igy a cicammal vagyok mintha tenyleg lennenek gondoltai olyan ertelmesnek tunik:)


De azokban is van valami amiket valaszoltatok

Kivancsi lennek valoban hogy zajlik ez naluk de ez rejtely marad :/

2022. máj. 30. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!