Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tanácsot tudnátok adni első...

Tanácsot tudnátok adni első kiscicánál?

Figyelt kérdés
Életem első macsekját fogadtam be, a szomszéd néninél lefialt egy nőstény és az ő egyik kiscicája az enyém lett. Kb 8-9 hetes, nem ivott már anyatejet és még nem volt féregtelenítve se :/ Mikor vigyem állatorvoshoz? Szeretném ha féregtelenítve lenne, bolhát nem láttam a bundájàban, de tudom hogy lehet fiv vagy felv pozítív akár. Nagyon bújós és biztos hiányzik neki az anyukája meg a testvérei :/ Egyenlőre kiscicáknak való alutasakós kaját kapott meg ivott vizet.
2022. jún. 1. 18:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy nősténynek néz ki
2022. jún. 1. 18:52
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el allatorvoshoz amint lehet, mert oltast is kene kapnia. Ha holnap raersz, akkor holnap.

En megkerdeznem az orvost, hogy ilyen piciknel is csinalnak-e felv,fiv,fip teszteket, ha igen, akkor azt is megcsinaltatnam.

Hasonlo korulmenyek kozul kerult ki az en cicam is, o leukozisos sajnos, de mar 8 eves, kesz csoda :)

2022. jún. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már viheted első oltásra, a másodikat pedig majd 3 hét múlva kapja meg; de ezt az orvos úgyis elmondja. És a többi oltást is, ami függ attól, hogy benti, vagy kinti cica lesz-e. Féreghajtót te is vehetsz állatpatikában. A te cicádnak egy negyed tabletta egyelőre elég lesz és 2 hét múlva ismételt meg.
2022. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Írtam egy kisregényt és kitörlődött 😵‍💫

Dokihoz már most mehet, vele meg tudsz beszélni mindent.

Lényeg a minőségi eledel, nem amit szupermarketben árulnak, hanem minimum 40-50% vagy nagyobb hústartalmú.

Inkább legyen benti ha választani lehet, az sokkal biztonságosabb számára! Oltást ettől függetlenül kapja meg az összeset és chippelni is érdemes. Ha eléri a 7-8 hónapos kort akkor mehet ivartalanításra is.

Ha játszol vele akkor ne a kezeddel játssz mert karmolós lesz, hanem dobd neki a labdát vagy használj pálcás játékot. A kéz simire való.

Boldog cicás éveket! 🙂

2022. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Betartom, és 7-8 hónaposan ivartalanítatni fogom, benti cicának szeretném. Sajnos nem nagy a ház, de próbálom majd úgy alakítani hogy jó legyen neki :)
2022. jún. 1. 19:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem baj ha nem nagy a ház, ha minden nap játszotok akkor lefárad. A napirendet hamar megszokja és éjjel aludni fog veletek. Reggel és lefekvés előtt legyen nagy játék, aztán kaja.
2022. jún. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!