Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá apukámat,hogy...

Hogy vegyem rá apukámat,hogy legyen macskánk? Azt tudni kell róla,hogy nagyon ellenzi mivel azt hiszi,hogy nem tudnék gondoskodni róla.

Figyelt kérdés

2022. júl. 9. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

A gondoskodás - a te fogalmaiddal - mit jelent? Felpattintod a konzerv tetejét, amit apu vesz meg a fizetéséből? Kicseréled az almot az almosládában, amit szintén apu vesz meg a fizetéséből? Megveszed a féreghajtót/bolhairtót, stb.., amire apu ad pénzt? Elviszed az állatorvoshoz oltásra, ivartalanításra (ennél több baja ne legyen...! ), amit szintén apu finanszíroz?


Ne értsd félre, imádom a macskákat, nekem is van. És nekem sem engedték, amíg én nem teremtettem meg hozzá az anyagi feltételeket. Mert a gondoskodás valahol itt kezdődik..és folytatódik - szerencsés esetben - kb. 10-12-15 évig.

2022. júl. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem akarja, akkor ne vedd rá, mert ilyenkor jönnek a kérdések gyk-ra, hogy "mit csináljak? Beteg a macska, de a szüleim nem akarják orvoshoz vinni"

Majd legyen akkor, ha saját háztartásod lesz.

2022. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Ha nem akarja, akkor ez van.
2022. júl. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2022. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő élettér kell neki. Ez adott?

Van pénz állatorvosra? Bármi történhet a kötelező oltásokon, vizsgálatokon felül is, ami sok kiadás lehet.

Kaja.

Játék.

És foglalkozni kell vele, különben gondok lehetnek, ha nincs lefárasztva, ha nincs játék naponta.

Ja, és naponta takarítani kell, és úgyis lesz szőr.

Nagyon édesek, de nem plüss állatkák.

2022. júl. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha miutan ezt elolvastad kedves kérdező és az a véleményed hogy "aha" vagy "és?" Vagy egyéb gondolatok szerintem hagyjuk a témát.

Szerintem a kérdésre ez a legjobb válasz, 2napja azon gondolkozom mit lehetne írni egy valószínűleg fiatalnak hogy megértse, most jött velem szembe a neten. Én megkonnyeztem.



" - Apa?

- Igen, fiam?

- Kaphatok egy kiskutyát?

- Majd ha kicsit idősebb leszel. Túl nagy felelősség, mi sokat dolgozunk Anyával, te pedig még nem tudnád eléggé gondját viselni.

- Mi az, hogy "felelősség"?

- Lássuk csak... Nos, hogy úgy mondjam, a felelősség egy olyan dolog, amivel tartozol annak, akit magadhoz veszel anélkül, hogy ő tudna erről dönteni. Mint mondjuk amikor gyereked lesz a szerelmeddel, vagy ha kisállatot hozol haza. Azt jelenti, hogy te vagy az erősebb, okosabb, nagyobb, hatalmadban áll megtenni bármit, amit ő nem tud. Ezért neked vigyáznod kell rá, óvnod kell őt, gondozni, etetni, itatni, szemmel tartani az egészségét, kényelmes, boldog életet biztosítani neki. Például... egy kiskutya egyszer felnő, lehet, hogy számodra már nem lesz olyan cuki, de neki akkor is te leszel a gazdija, az ő menedéke. Nem teheted meg, hogy kevésbé gondoskodsz róla, mert ő akkor sem fog tudni magáról. A különbség közte és közted, hogy ő nyolc éves korában sem fogja tudni megmondani ha fáj valamije, megeszi azt is, amitől beteg lehet, mert nem tudja, hogy nem tesz jót, elszökhet, mert nem tudja azt sem, milyen veszélyek leselkedhetnek rá. De ugyanúgy vágyni fog rá, hogy simogasd, hogy fésüld, szeresd, fuss, játssz vele, akkor is, ha neked semmi kedved hozzá. Mert lehet, hogy te egész nap a suliban voltál és fáradt vagy, legszívesebben leülnél csak a kanapéra és játszanál a tablet-en, de ő mindaddig, míg te tanultál, itthon unatkozott egyedül és hiányolt téged. Úgyhogy bármennyire kifacsarva érzed magad, eltöltesz vele néhány órát a kertben, aztán ha leülsz a kanapéra, melléd kuporodik és simogatod a hasát, míg elalszik. Minden nap. Ha megbetegszik, el kell vinned az orvoshoz és ápolnod kell, gyógyszereket adni neki, esetleg éjszakázni mellette. Szóval egy kiskutya nagy felelősség és fel kell rá készülni, biztosnak kell lenned abban, hogy kitartasz mellette élete végéig.

- Hmm...

- Érted, fiam?

- Értem, csak... ezt nem a Nagyi mondta neked, ugye Apa?

- Miért kérdezed?

- Nála láncon van a Folti a kertben. Hordóban alszik és van egy nagy púp a hasán. Biztos fáj neki és magányos... Ha a Folti nálunk lakna, elvinném orvoshoz és játszanék vele, kapna egy puha ágyat is és simogatnám, amíg elalszik.

- Szeretnéd, hogy Folti nálunk lakjon? Ő elég öreg már. Nem kiskutya.

- Azt mondtad, akkor is gondoskodni kell róluk, ha már felnőttek. Nem kérek kiskutyát, de jöhet a Folti? Felkészülök rá és kitartok mellette.

- Ennyire szeretnél egy kutyát?

- Azt jobban szeretném, hogy a Folti boldog legyen."

2022. júl. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, én most vagyok 23 éves, 2 éve van cicám külön háztartásba élek a párommal én veszem neki a minőségi kaját (jobbak az eszik mint mi 😂) mi almozzuk, mi játszunk vele munka után, mindenről mi gondoskodunk a saját keresetünkből. Pl elmegyünk nagy bevásárolni kell-e vmi a cicának... Annak a színes labdának biztos örülne 😂, vagy próbáljuk ki ezt a kajat ez gabona mentes meg 80% hús van benne, vagy most éppen szökőkutas itatot veszünk neki stb. Gyakorlatilag nem is állatként kezeljük hanem mintha a mi kis gyerekünk lenne.

Megjegyzem, gyerekként is szerettem volna így gondoskodni az akkori cicamrol de nem tudtam nem volt pénzemrá nem tudtam hogy kell ivartalanítani, feregteleniteni stb egy szóval gondozni. Most így fiatal felnőttként sokkal jobb és tényleg szeretem nem csak addig amíg kicsi, sőt mivel szép nagy cica lett jól meg lehet ölelgetni 🥰


Tudom hogy nehéz kivárni de hidd el ezek az évek úgy elmennek... Én mai napig 2015-16' ban élek, minta 1 éve lett volna pedig....inkább le se írom 😀

2022. júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!