Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudhatnánk meg, hogy...

Hogyan tudhatnánk meg, hogy van-e gazdija a cicának vagy kóborka? Egyáltalán kell keresnünk a gazdiját?

Figyelt kérdés

Megjelent nálunk egy cirmos cicalány és mesterien a mancsa köré csavarta az egész családot. Bújik, dorombol, kajában nem válogat... Azt hittük, valamelyik új szomszéd cicája, de utána úgy tűnt, nem megy a kertből szinte sehova, egész nap nálunk volt. Mindig be akart jönni a házba. Amikor a mieinket etettük, ő kívülről az ablakból nyávogott befelé. A szomszédokat megkérdeztük, nem az övék, négyből hárman egyenesen gyűlölik a macskákat. Akkor úgy voltunk vele, hogy befogadjuk, de egy napra eltűnt, utána sérülten jött haza. Az állatorvos azt mondta, hogy szerinte gazdis, mert ivartalanítva van, nem vágott a füle, kb 1 éves, de chip nincs benne, fülatkás.

Hogyan lehetne megtudni, hogy van-e gazdija? Keresni nem keresik, mert már egy hete nálunk van (a műtét miatt gallér kellett rá). Egyfelől ha az én cicam lenne, nem szeretném, ha valaki csak úgy lenyúlná, másfelől tudom, hogy gonosz dolog, de már nem is szívesen adnám vissza senkinek. Az egyik cicánkkal és a kutyusunkkal már össze is haverkodott.

Ilyen esetben mit csinálnátok?



2022. júl. 19. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Helyi facebook csoport, ha nem jelentkeznek érte, akkor tiéd. Ennyi.
2022. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Hivatalosan jelenteni kellene a jegyzőnek + keresni a gazdáját a helyi állatmenhelyeken, fb-n, plakátokon stb.keresztul. Ha jól emlékszem, hivatalosan talán 3 hónap után lehetne a tiéd.

Egyszer nekünk is veszett el kutyánk meg a chipek előtt, a helyi állatmenhely közvetítésével lett meg.

2022. júl. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha lenne gazdája, keresnék. Lehet, hogy elköltöztek, otthagyták, gazdi meghalt. Aki annyira szereti, az chippelteti. Ha meghirdeted, semmi garancia, hogy a valódi gazdája jelenik meg érte. Azért egy utcai házimacska nem olyan értékes tulajdon, aminek bonyolult módon keresgélni kéne a gazdáját.
2022. júl. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm!


Ilyen esetben, ha esetleg előkerül a gazdi, akkor az állatorvosi költséget elkérhetem tőle?

2022. júl. 19. 21:46
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Hát kérni mindent lehet, hogy adja-e, azt meg ő dönti el.
2022. júl. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
7%
2022. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A cikket nem igazán értem, hogy miben kapcsolódik a kérdésemhez. A házunkban nincsenek madarak akiket levadásszanak.
2022. júl. 19. 22:09
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken laktok kertvárosban? Simán lehet, hogy van gazdája, akihez visszajár, de ő nem keresi, mert úgy van vele, hogy már megszokta a napközbeni barangolását. Sajnos sokan nem fogják fel, hogy nem ez a normális macskatartás.
2022. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Budapesten, kertvárosi részen.
2022. júl. 19. 22:22
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges, jól táplált, jól szocializált macskának van gazdája. A kóbor állatok lesoványodnak, betegesek, csapzott a bundájuk, harci sebeik, fodros fülük van és bizalmatlanok, vadak.
2022. júl. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!