Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartás kertes házban?

Macskatartás kertes házban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Engedjétek meg hogy leírjak egy hosszabb történetet,és utána fejtsem ki az érdemi kérdésem.


Nagyjából 1,5 éve élünk kertes házban. Amíg ,,nem laktuk be” anyósoméknál voltunk,szintén kertesben. Tudni kell hogy három gyerekünk is van. (Két 6 és egy 2,5 éves.) Egyik nap kint voltunk a kertben,amikor 3 kiscica bukkant fel a bokrok alatt. Testvérek,hárman,mint a gyerekeink… én úgy éreztem hogy ez nem lehet véletlen. Befogadtuk őket.


Nekem soha nem volt kisállatom,szívem nagy fájdalmára,szüleim nem engedték a lakásba. Pároméknál volt kutya,korábban több macska is,ezek közül nem egyet a kutya nevelt fel… igen,bizony. Szóval mondhatnánk hogy rutinos macskatartók voltak. Én igyekeztem felnőni a feladathoz,jó otthont adni a kiscicáknak. Vettem nekik kaját,vittem őket orvoshoz… ami csak kell. Viszont a kezdetektől úgy gondoltam hogy azért ha nem is kutyák,de őket is nevelni kell. Ezt én arra értettem hogy esténként nem akartam hogy pici,frissen oltott cicákként össze-vissza csatangoljanak,illetve a fekhelyükhöz(minden nap frissen cserélt alommal) is szoktatni akartam őket. De a párom családja nem így gondolta. Ők gyakorlatilag az első perctől ,,a macska szabad lény,nem zárhatod be,ha elmegy úgyis visszajön” felkiáltással mindent engedtek nekik: átmászkálni a szomszédba(ahol csirkék voltak),felmászni a garázstetőre,stb.


És akkor a ,,mérleg”…


-A cirmos eltűnt. Egyik nap nem jött haza.

-A fekete egyik nap úgy jött haza,hogy a fél farka valami miatt sérült volt,le is száradt neki.


És a fekete-fehér… őt elgázolta egy rohadék. Párom mondta hogy egyik nap mentek át anyósomékhoz,és valószínűleg már messziről hallotta őket,kiszaladt volna eléjük… és vége volt. Anyósom a kutya ugatására szaladt ki,aki a 3 cica közül egyedül őt fogadta el,a másik kettőt kergette,ugatta,nem álhatta őket. Őr viszont a házába engedte,együtt ettek-aludtak. Öreg kutya volt már,de imádtuk és ő is minket. Pár hónapra a cica halála után ő is elaludt örökre.


És most jön a lényeg.


Rengeteg hontalan,szerencsétlen sorsú cicáról hallani manapság… és én szeretnék befogadni egyet. A fekete ott maradt anyósoméknál,a dédikének még jól is jött hogy a kutya halála után ,,maradt” állat a háznál.


Benti tartással szeretném,rendes vacokkal,értelmes szabályok szerint… a gyerekek is szeretnék,ebben biztos vagyok… ők egyébként a mai napig nem tudják mi lett a másik két cicával. Főleg a pici lányunk,,,akié” a foltos cica volt… a mai napig kérdezgeti hogy ,,Hol a cicám…” A párom viszont hallani sem akar a dologról,merthogy neki nem kell itthonra a munkája mellé megy egy ,,gond”.


Hú,hát hosszú lett. Köszönöm ha elolvasod és segítesz tapasztalattal,meglátással.


2022. júl. 27. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A benti tartást mindenképpen helyeslem (kivéve, ha macskabiztossá tudjátok tenni a kerítést, ilyen is van jóóóó sok pénzért) :)

De! Házasként csak azt tudom javasolni, hogy addig ne hozz cicust az otthonotokba, amíg nincs egyetértés a férjed és közted. Beszéljétek át az aggodalmait, ellenérzéseit - mert ha utálni fogja a macskát, az senkinek sem jó, örök konfliktusforrás. (Nálunk sem akart a férjem kutyát, két évbe telt, mire megérett benne a gondolat és mai napig imádja az ebet)

2022. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én vagyok a férj,a párom a hölgy :D
2022. júl. 27. 20:28
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

A párod finoman szólva is unintelligens. Írhatnám kendőzetlenül is a véleményem róla és a családjáról, de akkor engem innen kitiltanának.

Az viszont becsülendő hogy te állatos tapasztalat hiányában is tudod hogy mi az a felelős állattartás.

Egy ilyen felelőtlen, ostoba pár mellé kérlek csak akkor vállalj be állatot, ha tutira tudod ellene érvényesíteni az akaratodat, és nem nyom el. Csak ebben az esetben garantálható hogy a macska nem fog semmiben hiányt szenvedni és hogy megfelelő körülményeket tudsz neki biztosítani. A gyerekeknek pedig add át a te eszedet és lelkedet, semmiképpen ne a párod állattartási "kultúrája" legyen a példa előttük.

2022. júl. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Állat úgy jöjjön a házhoz, ha minden családtag beleegyezik (pláne a másik felnőtt, akié a felelősség meg az anyagiak). Ha nem, felejtős, a cica fogja kárát látni.

Arról nem is beszélve, hogy félre ne érts, maximálisan a benti tartás híve vagyok, van is két szobacicám, viszont pont emiatt tudom, hogy ezeket a macskákat alaposan le kell fárasztani, kell nekik rengeteg játék, mászófelület, különben egyrészt könnyen meghíznak mozgás hiányában, másrészt elkezdenek rombolni, rosszalkodni. És NAGYON hullik a szőrük (hacsak nem kopasz macskát vesztek), szóval RENGETEGET kell utánuk takarítani, főleg ilyenkor nyáron a vedlési szezonban. Lehet, a feleséged ezeket nem akarja vállalni.

2022. júl. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Mi az hogy leszáradt a farka???? És ha odajut a macskátok hogy "leszárad" a farka úgy el van látva, minek nektek újra macska?
2022. júl. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: megsérült a farka egy kóborlás alatt,és úgy jött haza. Nem kevés pénz volt az orvos. Utána levált az elhalt rész. Így már érthető?


A cica anyósoméknál maradt,ezt is írtam fentebb,látom a szövegértés is kissé hiányos feléd… én viszont szeretnék a mi házunkhoz is egy cicát.

2022. júl. 29. 22:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó, a feleséged meg nem akar. Ennyi, gyereket is közösen vállaltatok.

Nem reagáltál a 4-es kommentemre, pedig rászántam az időt, hogy mik a problémák egy benti macskával, illetve hogy ha bárki nem látja szívesen az otthonában, annak az állat látja legnagyobb kárát.

2022. júl. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia... Nálam az apukám volt ellene mikor kicsi voltam.. Mikor már ott volt ő szerette a legjobban! 😊Amúgy csinalhatnal neki egy macskanapozot az egyik ablakhoz.. Néha kint lehetne a cica.. Alom is lehet ott kint... Akár lehet nagyobb is polcokkal, gyerekek ott is tudnának vele játszani..
2022. aug. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!