Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskákat meglehet tanítani...

A macskákat meglehet tanítani trükkökre?

Figyelt kérdés
Született egy hete egy kismacska.De nem szeretném ha nemtudna sokat ezért ha a macskáknál is szokás trükköket tanítani akkor tanítanék neki pár trükköt.Ha lehet akkor léccives írjatok példákat és hogy mennyi idő mire megtanulja!
2010. szept. 22. 15:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nagyjából akik télleg segítettek a cél elérésében azoknak köszi majd ha kicsit nagyobb lesz próbálgatom a módszereket
2010. szept. 22. 16:16
 12/20 A kérdező kommentje:
Oké köszi azoknak akik mondtak módszereket a macskák idomítására majd ha a cica nagyobb lesz akkor kipróbálom rajta
2010. szept. 22. 16:17
 13/20 anonim ***** válasza:

Még mindig a klikkeres vagyok :)

Nézd meg ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=q787R2DNDJI

Ha értesz angolul akkor külön jó, de ha nem akkor is motiválásként megteszi. Végülis a képzés alapjait az oldalról is megtanulhatod.

2010. szept. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Ez macskától is függ milyen a természete, nekem van két cicám, az idősebbet nem tanítottam semmire, nagyon önfejű, és nem lehet.

A másik nagyon okos állat, figyelmes őt 3 hónapos kora óta tanítgatom. Tud pacsit adni, leülni, ágaskodni, feküdni.

Úgy kezdtem, (mint ahogy a kutyáknál is lehet) hogy a kezedbe fogsz egy szem macskatápot amit szeret, (és elég éhes is) odatartod az orra alá, de még nem adod oda, addig amíg a mancsával ki nem akarja venni.

Ha megérintette a kezed azonnal odaadod a tápot és mondod is hogy:Okos cica!

Sokszor meg kell ismételni mire rájön.

Ezután táp nélkül is lehet csinálni, hogy a feltartott kezet megérintse.

Utána különböző kézjeleket kitalálva más-más feladatot lehet neki adni,de minden alkalommal, jutalmazd vagy táppal, vagy szóval.

A kikkelős módszert általában kutyáknál használják, azt is úgy, hogy ha jól csinált valamit tápot kap és klikkelnek. Egy idő után a kutya agya összeköti ez az evéssel. Bármit megtesz, ha ezt a hangot meghallja.

2010. szept. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
2010. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

16:57-es köszi nagyon jó a tanács!

17:00-es kösz a linkeket

2010. szept. 22. 18:18
 17/20 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=tu8KMxXuIAw

ez a cica visszahozza amit eldobnak neki, szoval mégiscsak bebizonyosodik, hogy egy macska is idomítható erre arra :)

2010. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az a durva, hogy sokkal okosabbak mint a kutyák, csak köcsögök. Rendszeresen tapasztalom, mikor a kutyával klikkerezek, hogy a macska fogja magát, és bemutatja a feladatot, amit a kutya még csak tanul.


Pl. formálásos feladat, a kutyának az lenne a dolga, hogy előre menjen, és megkerüljön egy tárgyat. A harmadik klikk után a cica odamegy, és megkerüli, és közben kb. röhög a kutyán, hogy milyen buta. Egyébként a macskák nagyon jók utánzásos tanulásban, tehát van egy képzett kutyád, ő sokat segíthet neki.


Én szoktam néha cicával is klikkerezni, ülni, feküdni egész ügyesen tud (persze nem parancsra, hanem kézjelre)


Annyi a gáz, hogy a macskát egyféle képpen tudod motiválni, éhséggel. Ő a két szép szemedért parancsra sosem fog dolgozni, de klikkerrel mindenfélékre meg tudod tanítani amíg éhes. Amint jól lakott, ott hagy :)


Ha tudsz angolul, akkor ajánlom ezt a site-ot: [link]


Sok sikert hozzá!

2010. szept. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 BíborHorse válasza:

Az én cicámat soha nem idomítottam szándékosan. Csupán rendszerességből megtanulta, hogy a vacsorát úgy kérje el, hogy két lábra áll és pacsit ad, hogy amikor fel tartom a mutató ujjam, le kell ülni, és amikor a vállamra rakom, megszokásból leül, vagy lefekszik a vállaimra.

Nem tanítottam klikkerrel, vagy ilyesmivel, csak rendszeresen bíztattam egy-egy aranyos dologra. :)

2014. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szia! Látom, hogy már egy ideje nem aktuális a kérdés, de remélem, hogy azoknak hasznos lesz a válszom akik majd viaszaolvassák a kérdést :) Na szóval természetesen ez is egyénfüggő de például az én kiscicámnak sok mindent meg lehetett tanítani... Igazából egy kicsit fura is volt, mivel szinte magától/nagyon egyszerűen megtanulta a dolgokat.. Amikor hozzánk került akkor pár héten belül elkezdte magától visszahozni nekem a botot, akkor ezen nagyon meglepődtem mert hát mégis csak egy macska, nem kutya :) De azóta is sorban tanulja/tanítom neki az új dolgokat és már alomtálcára sincsen nagyon szüksége mivel a Wc-t használja illetve vezényszóra ül és fekszik... Igazi "kis kutya" lett belőle bár tudom, hogy ez nem az én érdemem hanem az ő tanulékonysága de nagyon büszke vagyok rá... Szóval szerintem igen, meglehet tanítani őket mindenfélére de ha neki nem tetszik nem csinálja akkor ne erőltesd.. Nem kutya :3)
2018. okt. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!