Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyalja a macska a kezem?

Miért nyalja a macska a kezem?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 20évben folyamatosan volt macskám, egyszerre több is, tehát tapasztaltam ezt-azt a macska pszichológiával kapcsolatban, de ehhez hasonlót még nem láttam.

Tehát a fél éves ivaros kandúrom nagyon bújós, az udvaron is gyakran követ és keresi az alkalmat, hogy az ölembe ugorjon és követeli, hogy simogassam. Ilyenkor minden esetben a kezem nyalogatja hosszú ideig és közben dorombol, de kizárólag csak a kézfejem. A tenyerem kívül-belül és az ujjaim is egyaránt, de mindezt csak csuklótól lefelé. Semely más testrészem nem nyalogatja, kizárólag csak a kezem.

Azt már kizártam, hogy az ízem/illatom izgatja, mert egyaránt nyalogatja a tiszta és a piszkos kezem is. Akkor is,ha frissen mosott és szappan szagú, és akkor is ha például olajos/zsíros autóalkatrészeket fogdostam, vagy bármi büdös szennyeződés van a kezemen. (A munkámból adódóan ez gyakran előfordul, de olyankor nem hagyom, hogy nyalogassa.)



2022. aug. 18. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Sós
2022. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
87%
Sóhiánya lehet.
2022. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Tisztogat.


Anyukám macskája a homlokát nyalogatja. Ritkán hagyja neki, mert nagyon erősen csinálja az érdes nyelvével. De nyafog érte, mancsával a hajába kapaszkodik és húzza a fejét magához. Sztem véresre nyalná, ha lehetne. Csak a homlokát. És csak neki.

2022. aug. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
2022. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

#4.

Az igen! Jó tüskés nyelve van!

2022. aug. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Szeret
2022. aug. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Jaja. Tisztogatás = szeretet cicanyelven. Szó szerint cicanyelven 🤭
2022. aug. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeret téged. A cicák egymást is szokták tisztogatni, főleg az anya cica a kicsinyeit, illetve a testvérek egymást. Annyit jelent, hogy családtagként tekint rád. A nyalogatás a leginkább azokra a cicákra jellemző, akik korán el lettek szakítva az anyjuktól. Az én cicám 4-5 hetes kora óta velünk van, mert elhagyta az anyukája, mentett cica, örölbe fogadtuk. Mindenkit szokott nyalogatni a családban. Imádom, olyan aranyos. Azt gondolja kb. hogy ő ezzel szívességet tesz, mert megtisztít, így fejezi ki a szeretetét. 😄
2022. aug. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!