Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szelídítsek meg egy...

Hogyan szelídítsek meg egy félős kiscicát?

Figyelt kérdés
Pár napja került csak hozzánk, nem is tudjuk honnan, egyszer csak láttuk hogy itt van, és azóta nem ment el. Eleinte nagyon félős volt, ha meglátott elfutott, mostmár kicsit közelebb lehet hozzá menni, de még így is elszalad ha nagyon két lépéssel közelebb kerülünk hozzá. Mostanában bemerészkedett a házunkba is, és a nagy cicánkkal is próbál barátkozni, eleinte a nagy fújtatott rá, de ma megszaglászták egymást. Egyszer megtudtam fogni úgy hogy egy madzagra kötött játékkal játszottam vele, húzgáltam neki össze vissza, és amikor nagyon közel volt hozzám akkor megfogtam. Nem nagyon kapálózott eleinte, de egy perc után már elakart szökni a kezemből, kivittem és a neki kirakott étel mellé leraktam. Mostanában már a nagymacskák táljából is szokott enni, ma odamentem közelebb hozzá mikor evett hogy lássa hogy nem bántom, pár hónapos lehet csak, még kicsi. Tippeket szeretnék kérni, hogyan tudnám elnyerni a bizalmát, hogy ne szaladjon el amikor óvatosan megközelítem.

2022. szept. 4. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Így tovább, ahogy eddig. Ne erőltess semmit, csak tegyél ki neki enni, és maradj a közelben, hogy megszokja a jelenléted.
2022. szept. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

De hát már jó úton haladtok :)

Engedd, hogy a saját tempójában oldódjon fel. Idő, türelem. És egyszer csak azt veszed észre, hogy a lábadhoz dörgölőzik :)

2022. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kézből kínálj neki jutalomfalatokat, én ezt szoktam random utcai cicákkal.
2022. szept. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma sikerült neki kézből adnom, először csak dobáltam neki a sajtdarabokat egyre kisebb távolságba, aztán a kezemre raktam, először megszagolta az ujjam majd elhúzódott és az ujjam végére raktam, úgy elvette, aztán még az ujjam is megharapta egy kicsit a nagy evésekbe😂
2022. szept. 5. 16:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Szuper! 💕 Nekem is néha véletlenül kicsit megharapdálják az ujjam is, ha nagyon mohók 😻 Főleg ha túl rövid darabot török le a cica csemege rudacskából :)
2022. szept. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!