Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított benti kandúr...

Ivartalanított benti kandúr cicám elszökött. Így is hazatalál, ugye?

Figyelt kérdés
Mielőtt felelőtlen gazdinak titulálnak, leírom, hogy valahogy kinyitotta az ajtót - ilyet korábban nem tudott, nem is próbálkozott vele. Amióta ivartalanítva van, nem volt kint. Előtte nagyon sokat kóborolt a környéken, 3 és fél éves korában lett ivartalanítva. Nem tudom, ilyenkor mi vezérli őket, korábban a hormonok miatt volt, hogy egy hétre is eltűnt.. Ilyenkor is rendelkeznek félelem érzettel, ugye (vihar, kutyák, autók)? És ugyanúgy hazatalál, ahogy eddig, vagy egyáltalán haza akar majd jönni? Nem fog máshoz csatlakozni, ha esetleg valaki a környéken megeteti, befogja? Volt valakinek hasonló tapasztalata? Bocsánat a sok kérdésért, de nagyon aggódok. Köszönöm a válaszokat!

2022. szept. 8. 22:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Ilyenkor egyáltalán hova mehet? Ugyanúgy felfedező ösztönök hajtják? Ezt kihagytam. 😟
2022. szept. 8. 22:44
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ablakon ugrott ki egyszer az ivartalanított nőstény macskám, ő sosem járt kinn. Kellett egy hét, mert nagyon meg volt rémülve, és valószínűleg elbújt valahol, de egyik éjjel hazajött. Mivel a tiéd járt már kinn, mindenképp hazatalál. Reméljük nem történik addig vele semmi baj.
2022. szept. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Hát azt mondjuk megnézném hogy nálunk hogy nyitná ki az ajtót a cicuka, amikor még nekem is nehezen sikerül a 3 féle kulccsal kinyitni a 3 zárat.
2022. szept. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

HazatalálHAT. Olyat kijelenteni, hogy hazajön, irreális, mert senki sem tudhatja.

Hogy hova ment? Hát kíváncsi természetű állatok általában, felfedezik a terepet. Akárhová mehetett.

Viszont nem csak az ő hazatalálási képességein múlik, hanem azon is, hogy egyrészt megzavarja-e valami (autó, ember, kutya,stb), ami miatt letér a már ismert terepről. A macskák territoriális állatok, X távolságon belül maradnak, az azon kívül esőt nem ismerik. Ha megijesztik őket, és kikerülnek az ismert terepről, simán van, hogy ott téblábolnak az otthonuktól két utcára, és mégsem találnak többet haza maguktól.

Másrészt akár kiment az ismert területről, akár nem, elütheti autó, megmérgezhetik, lelőheti egy aljadék szomszéd légpuskával, széttépheti egy kutya, stb. Szóval nem ártana mondjuk keresni. Éjszaka és kora hajnalban a legideálisabb, mert akkor van a legkevesebb inger az utcán. Hívogasd, legyen nálad valami kaja vagy jutalomfalat, mert a stressztől van, hogy akkor se megy oda hozzád egyből, ha amúgy felismer.

És igen, persze, hazaviheti akárki más is. Felénk rendszeresen hallok ilyet, hogy "jaj de szép cica, biztos kóbor, elviszem". És azért sokon látszik, hogy nem 100%-ig kóbor, mert elég ápolt ahhoz, de valahol megértem, hisz' aki hagyja az utcán kóborolni a macskáját, annak nem elég kedves a cica élete.

Egy szó mint száz: keresd az utcán, ne hagyd ennyiben. Sokkal rosszabb, ha egyszer az út mellett találod majd meg vérbefagyva.

2022. szept. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
HazatalalHAT ha nem szalad ki a kocsi ala, vagy ilyesmi
2022. szept. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Keressétek mindenképpen.
2022. szept. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, hajnalban hazajött. 🥰
2022. szept. 9. 10:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
jaj de jó
2022. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Ha így szeret kint akkor próbáld néha pórázon sétáltatni hogy ismerkedjen a környéken mert ezen túl úgyis megszökik. Az enyém elütötték de volt olyan figyelmes a sofőr hogy satufékezett és csak picit ütötte meg. Azt hiszem a macskám és én is tanultam belőle hogy nem rohangálunk ki útra.
2022. szept. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!