Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő míg egy kiscica...

Mennyi idő míg egy kiscica megszok minket?

Figyelt kérdés
Tegnap egy kedves ismerősömtől kaptam egy kiscicát,ezelőtt teljesen kint volt tartva még soha nem volt lakásban én viszont benti cicának szeretném. Még elég félős,minden számára ismeretlen zajtól,hangtól fél és azonnal elbújik egy eldugott helyre. Viszont ma már viszonylag bátrabb, a közelünkbe jön de még bizalmatlan. Mennyi idő míg teljesen össze barátkozik velünk?

2022. szept. 23. 06:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez biztosan macskafüggő is. Valamelyik cica hamarabb megszokja, valamelyiknek több idő kell. A mi cicánk elbújt, elő sem jött csak a 3. napon, akkor tudtunk vele játszani is sokat, de hallottam már olyat, amelyik el sem bújt és olyat is, aki hetekig várt. Ha a ti cicátok már most bátorkodik, akkor előbb utóbb megtörik a jég csak türelem :) Szerintem csak napok kérdése.
2022. szept. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Ha tudsz, szemezz vele hunyorogva.


Az a mosoly náluk.


Ha tartja a szemkontaktot, akkor lassan, résnyire húnyd le, és tartsd úgy. Ha ő is így tesz, az jó jel.


Nekem ez törte meg a jeget ismerősöm cicájával, aki addig mindig tartotta a távot. Azután viszont másnap reggel odajött hozzám, meg meg is tudtam dögönyözni.


Mindig hagyd, hogy az ő ritmusában történjen a haverkodás.


A macskánál mindig ő irányítja ezt, ha nem tartod tiszteletben, akkor az unszimpatikus neki.


A játék nagyon jó jégtörés.

2022. szept. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2es: szerintem te a lassú pislogásra gondolsz inkább, az az, ami a bizalmat jelenti a macskáknál.


Kérdező, ez változó, hogy mennyi időre van szüksége a cicának. Ne erőltessétek a kapcsolatot, még pici és friss neki az élmény is, úgyhogy legyen neki mindig elérhető az étel, az alom, a búvóhely (ahonnan nem cibáljátok ki), és meg fog szokni pár napon belül. Ha közelebb merészkedik, játékkal (húzgáljatok egy madzagot vagy bármit) próbálhattok kapcsolatot teremteni. Meglátod, hamar rá fog kapni és aztán már ő fogja uralni a lakást :)

2022. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Abszolút egyetértek.
2022. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!