Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azért szereti jobban anyát a...

Azért szereti jobban anyát a cica, mert ő csak simogatja, eteti?

Figyelt kérdés

Én még én is szoktam etetni és simogatni, de én intézem a piszkos munkát, almolás, állatorvos, fésülés, fültisztítás, amiket utál és anyum nyugdíjas, mindig otthon van, én meg dolgozok.

Szóval ezért szeret engem kevésbé, mint anyumat?

Sose fog megváltozni, igaz?


2022. szept. 25. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
És anyukád mért nem hajlandó a piszkosmunkát végezni?
2022. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Azért szereti jobban, mert többet van vele
2022. szept. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Egyrészt azért, mert többet van vele, másrészt nem kötődik hozzá annyi negatív élménye.
2022. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Oszinten? En meg nem tudtam logikat felfedezni ebben. Az en macskam gyulol engem es anyukamat is, csak es kizarolag a ferfiakat fogadja el ( 2 honapos kora ota van velunk, rossz elmeny tudtommal nem erte, igaz, hazi cica, de jo helyrol fogadtuk be, bent tartottak ott is, kapott mar oltasokat is, mire hozzank kerult, stb).

Meg a szamara idegen ferfiakhoz is, akikkel abban a masodpercben talalkozott, hamarabb megy oda, mint hozzam. Engem tamad, harap, karmol ha rajon az 5 perc, anyukam parjanak meg “konyorog”, hogy simogassa.

Hat ez van...:D


Van egy kutyam, o legalabb karpotol, mert megmondom oszinten, azert nagyon sokaig nagyon csalodott voltam, hogy ennyire utal a sajat macskam. Lehet, hogy ez onzoseg, mert tudom, hogy ok allatok es ugymond nem kene semmit elvarni toluk, de a kutyamnal abszolut azt erzem, hogy a befektetett energia megterul, meg ha csunyan is hangzik. Rengetegez foglalkozok vele, jartunk suliba, megyunk mindenhova, nevelem stb es cserebe nem azt kapom, hogy tamad meg harap, hanem van egy csodas kutyam.

Hat a macskaval ez nincs meg. Pedig en amugy mindig is macskas voltam, gyerkkorom ota voltak bent cicaink, egyik se volt ilyen kis szemetke :D

2022. szept. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Általánosságban el szokás mondani ezeket, hogy az együtt töltött idő, a pozitív élmények számítanak. És bizonyos fokig ezek nyilván igazak is. De pl. az egyik macskánk csak hozzám kötődik miközben én is a nyugdíjas szüleimmel élek egy 2 generációs házban, és a macskák mindkét lakásba bejárhatnak. És igen, én viszem őket dokihoz, én fésülöm stb., igaz, enni is én adok nekik. A másik macskánk viszont egyértelműen anyámhoz húz, pedig ugyanaz az elbánás és a napi rutin. Ez van. A macskák igazi egyéniségek tudnak lenni.
2022. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért én csinálom a piszkos munkát, mert én erősödtem, hogy tartsuk meg, mert nem akarok megválni tőle. Úgyhogy én cicám, én gondozom, de amíg én dolgozok, addig a cica magányos és elkezdett anyumhoz menni bújni és ugye sokszor eszik keveset, és olyankor ő ad neki enni is. Amikor otthon vagyok, akkor teljes egészében én gondozom, de ilyenkor is sokat megy inkább anyumhoz, mint hozzám, pedig akkor otthon vagyok, jöhetne hozzám is.

És bár ez hülyén hangzik és tudom, hogy a cica nem így működik, de szerintem úgy lenne fair, hogy velem van, amikor ott vagyok, anyummal, ha én nem, hisz amikor én nem vagyok, akkor nem tud hozzám jönni, anyumhoz meg bármikor, szóval akkor amikor ott vagyok, jó lenne, ha akkor hozzám jönne.

Azért vagyok szomorú, mert kiskorában sokáig ellenezte anyum, hogy megtartsuk, csak a gond lesz vele stb és nem is foglalkozott vele semmit, kb 1 éves koráig biztos, ha nem tovább. Akkor kezdte megszerezni, amikor dolgozni kezdtem és ő nyugdíjas lett. Meg a cica 4 hónapos koráig csakis az én ölemben tudott aludni, szó szerint állandóan rajta csimpaszkodott, ha mosogattam, ült a nyakamban, ha wcre mentem, addig kotort, nyúlkált az ajtó alatti résen, míg ki nem jöttem és ha tusolni mentem, kinyitotta a fürdőszoba ajtót és ott ült a mosogépen, míg tusoltam. Egy percre nem lehetett lerázni és nem is akartam, most meg kb annyiban kimerül a kötődés kimutatása, hogy amikor hallja a lépcsőházban, hogy jövök, akkor elkezd kaparni nyávogni és ha bejövök, akkor elkezdi kaparni a lábtörlőt, meg kicsit mond valamit és már ott is hagy.

2022. szept. 25. 14:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk minden piszkos munkát én csinálok a macskákkal, de mivel itthonról dolgozok, így egész nap velem vannak és engem szeretnek jobban. Pedig a férjem csak tutujgatja őket.
2022. szept. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, sőt a reggelit is a férjemtől kapják, mert én hülye leszek felkelni olyan korán.
2022. szept. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!