Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet, hogy ennyire...

Hogy lehet, hogy ennyire gyorsan szelíd lett a kismacska?

Figyelt kérdés

Nyáron láttam, hogy egy pici cica, kb.7 hetes a csatornába van, nem mert előjönni, ha volt kint valami az utcán, nagyon félt. Mivel csont és bőr volt szegény, napokig ott volt és éhezett, ezért úgy döntöttem, hogy befogadom. Csapdát tettünk ki neki ( kötel+láda, ami alatt kaja volt.) 10 perc alatt bemenet a csapdába, viszont rettegett tőlünk, szokni akart, ugrált össze vissza. Majd bevittem a házba az egyik üres szobámba, ahova raktam ki neki enni, evett és közbe picit simiztem. Ott is elég félős volt, mozdulni is alig mert.

Majd 2 nap múlva már alig bírtam leszedni magamról. Bújt az ölembe, mindenhova követett a házba. Hihette azt, hogy az anyja vagyok? Hogy lehet, hogy egy félős cica 2 nap alatt ennyire szelíd lesz .?

Azóta csöpög a nyála ha a kezembe van, mászik rám mindig. Szóval szoros a kapcsolatunk :)



2022. okt. 7. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez kiscicánál normális, látja hogy nem akarod bántani, most "tinicica" koráig lógni fog rajtad, élvezd ki :)
2022. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hitte, hogy az anyja vagy, csak 2 nap alatt rájött, hogy nem akarod bántani és tőled csak jót kap (ételt, biztonságos, meleg helyet, törődést). Tudja, hogy te mentetted meg az életét. Vannak cicák, akiknek ennél több idő kell, általában azoknak, akiknek volt már rossz tapasztalata emberrel. Lehet ennek a cicának nem volt semmi, ezért is kezdett ilyen hamar bízni benned.
2022. okt. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 B2man ***** válasza:
100%
Akaratlanul a legjobb módszert alkalmaztad! Próbálj neki határokat szabni,különben a fejedre nő (szó szerint)! Volt hasonló macskám...
2022. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy senki sem bántotta fizikailag, viszont hajtották, zavarták el a szomszédok mert nem kell több macska nekik.

Ezért is sajnáltam meg szegényt :(

2022. okt. 7. 13:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szedtem össze én is így cicát. Szegény úgy félt, hogy ijedtében összepisilte magát. Szerencsére - vagy sajnos? - az éhség erősebb volt nála.

3 nap múlva - bolhátlanítva, féregtelenítve, tisztára suvickolva -, az ágyam közepén heverészett :)

2022. okt. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
2 nap alatt amúgy is meg szoktak barátkozni a cicák, a kisebbek pedig még gyorsabban megszokják.
2022. okt. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hiányzott neki az anyja, te meg épp kéznél voltál, akihez bújni lehet, miután rájött, hogy nem fogod kinyírni. Igen, téged tartott az anyjának kb. Gratulálok :)
2022. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!