Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meghalt a cica, borzasztó...

Meghalt a cica, borzasztó bűntudatom van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy meg fogom kapni a magamét, de higgyétek el így is borzalmasan érzem magam.

Kertes házban élünk, pár hete ott feküdt a kert végében egy cica. Nagyon csapzott állapotban, kicsit sebes volt az arca , vékony volt nagyon, a csigolyái látszódtak, a farka is furán állt. Adtam neki enni-inni. Tudom, hogy állatorvoshoz kellett volna vinni, de sajnos semmilyen szempontból nincs ilyenre kapacitásunk most. Csináltunk neki a kertbe egy kis kuckot, tettünk le neki kényelmes fekhekyet. Nem volt mindig nálunk, volt mikor napokig nem láttam. Kb 2 hete odakakilt a teraszra a baráti ajtó ele, és a férjem nagyon csúnyán rászólt,meg is ijedt elszaladt. De szegény honnan tudhatta volna ,hogy nem szabad. Azóta a szomszéd házánál láttam, ahol szintén vannak macskák, ott feküdt tőlük nem messze a fűben pár napja.

Ma viszont pakolaszott a férjem a kertben pár dolgot,ami ponyvaval volt letakarva és ott feküdt a kis draga az oldalán . Annyira utálom magam, hogy ilyen lelketlenek es felelőtlenek voltunk vele. Nem tudom mennyi idős volt, de nem így kellett volna lennie . De így már nem fáj neki, sem fizikailag semmi, sem az emberi nemtőrödömség, amit muveltunk vele.



2022. okt. 8. 20:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem miattatok pusztult el. Amikor a férjed rászólt, csak megijedt, ettől semmi baja nem lett. Lehet, hogy valamilyen betegsége volt, vagy mérgezett dolgot evett, elütötte valami, megharapta egy állat. Bármi történhetett.


De nagyon kedves tőletek, hogy csináltatok neki kuckót, pedig nem is a ti cicátok. Etettétek, itattátok, ezért biztos hálás volt:)

2022. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Ne legyen bűntudatod. Nem volt rá kapacitásotok, erről nem tehetsz. Sajnos a gazdátlan macskáknak amúgy is rövid és necces életük van, jönnek-mennek, megesznek mindent, a nagy számok alapján pedig törvényszerű, hogy vagy megfogja egy kutya vagy elcsapja őket egy autó, vagy a tél beálltával megfagynak.


Ha elviszed állatorvoshoz, esetleg kap valami féreghajtót, egy veszettség elleni oltást, meg te magad rátehetsz egy nyakörvet ami kullancsok ellen hatásos. De ezzel még mindig nem védted ki azt a triót amit írtam az előbb.


Azt a macskát csak úgy menthetted volna meg, ha befogadod és benti macskává avanzsálod. De mivel erre nem volt kapacitásotok, megtettél minden tőled telhetőt.

2022. okt. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
En szeretem a macskakat, de ez az omlenges, amit csinalsz, szornyen nevetseges.
2022. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Ne hibáztasd magad, hibás az, aki eldönti, hogy macskát tart, és mégse megfelelően gondozza.

Ti kb abban a cipőben jártok mint én, ha jól értelek, azaz nem volt célotok macskát tartani, csak egy kóbor cicán egész egyszerűen megesett a szívetek, és amit tudtatok megtettetek érte, ez inkább jó pont!

Aki nem tervez macskát tartani, nyilván nincs erre felkészülve, tehát nem vagytok hibásak. Sőt, megtettétek, amit lehet, a cicáért.


Hasonló helyzetben vagyok: nem tehetem meg, hogy állatot, macskát tartsak, ezért nem is tartok. Azonban ha odatéved egy-egy kóbormacsek, játszom vele, simogatom, kinálok neki vizet. De macskát tartani nincs lehetőségem, így nem az én felelősségem, ha történne bármenyikkel is valami.


Ha valaki szerint ez a helyzet mégis felelősség volna, akkor mindenki az összes kóbor állatért felelős volna, ami nonszensz volna.


A házam táján történetesen nem halt meg még macska, se kutya. Sőt, erdő-mező mellett élek, ergo ha egy szarvas kidől, vagy egy sakál, egy borz, akkor van, aki szerint az én felelősségem volna? Nyilván nem. Ugyanez azok esetén, akik szintén nem tartanak célzottan állatot, csak segítenek néha kóbor macskákon, kutyákon.


Több, mint a semmi, hogy adtál neki enni, inni, tehát jót tettél, kérdező! Ki-ki a maga lehetőségei szerint.


Én is raktam ki kosárkát, pihepuha vacokkal, mert szokott járni erre pár kóbor macsek. De sajnos a borzok, rókák, sakálok bármikor megfojthatják, ilyen az élet... Vagy eleszik előle az egereket, patkányokat. Szoktam látni, ahogy gubbaszt valamelyik puha cuccon egy-egy cicó, amiket (esőtől) fedett rész alá kihelyeztem.


Az is lehet, h rókamama, vagy borzmama is kölkezett már oda, ki tudja. Egészségükre. De nem azért teszem ki, mert állatot tartanék, tehát nem felelősségem. Nincs lehetőségem állatot tartani, csak kitenni valami meleg cuccot, meg vízzel kínálni.


Nem beszélve a korlátokról. A sakál például egy időben elkezdett majdnem ideszokni, mert elérhető volt számára az esővízgyűjtőm. Aztán taposott bele mindenbe... Az őzike detto, lelegelte a zöldséges kertemben a leveleseket (szerencsére más nem kellett neki; másnap vettem észre, h egy őzike volt a tettes, mert vígan a szemem láttára legelészett a telkemen, simán elérte a növénykéimet...).


(Azért mégis van egy határ, így pótolni keztem a kerítésem hiányzó részeit. Segítek, amiben akinek tudok, de ennem nekem is kell, a zöldségeket magamnak termesztem. Esővizet se hagyok már elő régóta. Idecsalja az állatokat tömegesen... A rókák, borzok, házimacskák egerészenek, az belefér, de nem lehetek mártír!)

2022. okt. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
13%

Kikérem magamnak a meghalt szó használatát állatra. Ez a lelkizés sem normális.

Nem miattad pusztult el.

2022. okt. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Hasonlóan rossz állapotban találtuk meg az egyik környékbeli kóbor cicust. Belefért időben, anyagilag is, elvittem orvoshoz. A doki nem sok esélyt adott neki, de megpróbáltunk mindent. Infúzióban kapott gyógyszereket, minden nap vittem, utána még hetekig antibiotikumot. Ezek után sem lett szegény teljesen egészséges, 2 havonta viszem injekcióra. Visszamaradt az asztma a súlyos tüdőgyulladásából. Eddig olyan 200 ezerben van. Nagyon megszerettem, de ő egyébként is már csak benti cica lehet. Ez borzasztó nagy teher volt lelkileg is egyébként, én nem ítélek el senkit, aki ezt nem tudja vállalni. Sajnos nekünk is voltak olyan cicák, akiken már nem tudtunk segíteni :(. Sajnálom, hogy így alakult, de nem miattas történt az biztos. Mindenekinek ivartalanítani és a saját telkén belül kellene tartani a cicákat, akkor nem volna ennyi szomorú sorsú kóbor cicus :(
2022. okt. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

"Kikérem magamnak a meghalt szó használatát állatra."🤣🤣🤣🤣


Kit érdekel, h te mit kérsz ki magadnak? 🤣🤣🤣

2022. okt. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
5, én pedig kikérem magamnak, hogy rád valaha majd a meghalt szót használják, ekkora lelketlen ember nem érdemli meg...
2022. okt. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Feketeruhasember ***** válasza:
64%
Nem lelketlen csak gyerekes. Még ha egyébként tényleg nem is szokták állatokra mondani hogy meghalt akkor is ha valaki mondja az csak azt jelenti hogy az az állat nagyon közel állt hozzá, így nincs ebben semmi ha a meghalt szót használja valaki. Aki ebbe beleköt az nem lelketlen hanem egy kötekedő majom.
2022. okt. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
12%
Pedig ehhez aztán tényleg semmilyen kapacitás nem kellett volna. Egy telefonálás egy perc alatt megvan, de legyen 3 perc, ha beleszámoljuk a kicsörgést és azt is, hogy hosszan beszéltek. Az állatorvos a megbeszélt időben kimegy és ránéz a macskára, ha kell, akkor elviszi. Mondjuk nem értek rá beszélgetni sem, akkor csak annyi dolgotok van, hogy kaput nyittok, az megint egy perc. Legyen még egy perc, köszönést, elköszönést, kapu bezárását is számoljuk bele. Ez összesen 5 perc alatt meg lett volna... Nem hiszem el, hogy ennyi ideje nincs valakinek egy napon belül.
2022. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!