Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért akarja az összes növénye...

Miért akarja az összes növényem megenni a benti macskám? Mit tudom tenni ellene?

Figyelt kérdés
Szoba cicám van, akinek mindig minőségi tápot adok(Applaws, Feringa) és mégis meg akarja enni a zöld növényeket a házba. Mindig van előtte étel, biztosan nem éhes, nem is sovány a macska, friss vizet is kap. Mit tegyek ? Ugyanis van olyan növény is ami nem ehető, tehát nem tesz jót neki.

2022. nov. 4. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
2022. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pakold el a novenyeket. Ez nem arrol szol, hogy milyen kajat kap, ehes-e a macska, egyszeruen osztonosen basztatjak oket szerintem 😆


De sajnos a legtobb szobanoveny mergezo szamukra, kisebb mergezes eseten hanyas-hasmenes van, nagyobb mergezes eseten komolyan karosodhat a vese, maj.

Szoval pakold el a novenyeket.


Probalkozhatsz neki kulon ultetni valami kis buzafuvet, vagy nem is tudom mit szoktak, en is probalkoztam vele 6 eve, de csak kikaparta a foldbol es nagy mocskot csinalt mindig,ugyhogy azt gyorsan megszuntettem.

2022. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Ne tarts húsevő növényeket!
2022. nov. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Általában a szőr miatt, ami összegyűlik a gyomrukba szokták enni a füvet a macskák, már ha kintiek, benti macskáknak rendszeresen szőroldó paszta vagy macskafű kell.
2022. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
88%
Ez a kérdés úgy lett volna helyes, hogy: miért akarja a benti macskám megenni az összes növényt? Mert ahogy te kiírtad, úgy elég félreérthető. :D
2022. nov. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

A cicáknak van igényük a "legelésre"! A kinti vagy kijárós cicák rendszeresen esznek füvet, ez segíti az emésztésüket.


Lehet kapni pár száz forintért is cicafüvet, amit csak meg kell locsolni, és pár nap alatt kinő. Állatos boltban vagy szupermarketekben is be tudod szerezni. A szobanövényeket tedd el onnan, ahol eléri, és cicafüvet adj neki.

2022. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak füvet legelni a macskák, az emésztésük, pontosabban a szőrcsomók eltávolítása miatt. Adj neki szőroldó pasztát, vagy vess "macskafüvet", de a búza is megteszi helyette.
2022. nov. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Cicafüvet adj neki (veszel búzát a piacon és abból vetsz el cserépbe). A szobanövényt zárd el a cica elől mert van ami mérgező neki!
2022. nov. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

A neten fent van a számukra mérgező növények listája, érdemes megkeresni. Van a bolti macskafű, amit megehet, ez nekem nem jött be. Van pl. a zoopluson fűtabletta, ezt szerette, de aztán egyszer zöld szőröket hányt.

Amit tudok még javasolni, növényt, Amit Megehet a macska: a zöldike, lásd a linket, másik nevét én sásnak tudom

[link]

[link]


és az aloe vera. Aloét nálunk a piacon és a jófogáson is szoktak árulni, párszáz forint egy cserép, aztán nevelhetsz te is.

Ezeket eheti, ez biztos.

Egyébként nekem is voltak szép virágaim, de lemondtam róluk.

2022. nov. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!