Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A patkányméreg veszélyes a...

A patkányméreg veszélyes a macskákra?

Figyelt kérdés
A napokban a macskánk patkányt fogott, így hívtunk szakértőket akik patkánymérget tettek a kertbe. A mi cicánk gyakran mászkál kint.

2022. nov. 8. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

igen


A patkányméreg minden melegvérű állatra veszélyes

Véralvadásgátló van benne, az emberre is halálos

2022. nov. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Ez olyan csapdába rakják, amihez nagyobb testű állat nem fér hozzá.

[link]

2022. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mostantól a macskátok ne nagyon mászkáljon kint, ellenkező esetben soha többet nem fog mászkálni sehol. Halálos méreg minden melegvérű állatra.
2022. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Unokatesómék raktak ki patkány mérget. A kutyájuk elkapta a mérgezett patkányt és elpusztult.


Barátnőmék is raktak ki patkánymérget, a kutya kétszer beleevett, mindkétszer alig tudta megmenteni az orvos.


Vettünk egy házat. Itt is volt patkány. Van két kutyánk. Eszünkbe sem jutott volna mérget kirakni, elvefogó csapdával kaptuk el őket és kiköltöztettem őket az erdőbe.

2022. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előttem is írták, igen, veszélyes a cicára. Sajnos sok kinti cica ebbe hal bele.


Habár kiskoromban falun éltem, nem volt elterjedt a benti macskatartás, így nekem is kinti cicáim voltak. A szomszéd sokat küzdött a patkányokkal, tett ki mérget is rendszeresen, de a cicáim sose ették meg, még a mérgezett patkányt se.


De az, hogy nekem szerencsém volt nem azt jelenti, hogy neked is az lesz! Ne járjon ki annyit a cica :D

2022. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Heavenly Host 77 ***** válasza:
100%
Igen veszélyes mert elpusztulhat tőle a macskád.
2022. nov. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mérgezett patkányt elkapja a macska, akkor sajnos ő is elpusztulhat. A kinti macskák sokszor ebbe halnak bele.
2022. dec. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!