Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Átlagosan mennyibe kerül egy...

Átlagosan mennyibe kerül egy Ragdoll macska? (és akinek van, pontosan mivel és milyen időközönként eteti? illetve milyen természetű?)

Figyelt kérdés
Találtam egykét rendes Ragdoll tenyésztőt, még nem vettem fel velük a kapcsolatot, így nem tudom az árakat,de néhány helyen azt olvastam, hogy 200-300ezer ft körülbelül egy Ragdoll cica. Persze mindent meg fogok kérdezni a tartasaval kapcsolatban, csak elöljáróban kíváncsi lennék egykét tapasztalatra.

2022. dec. 3. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2018-ban a mi Szofink 150000 ft volt, 150-200 ezer között voltak az árak, szeirntem most is reális a 200-300 ezer körötti ár (ez hobbicicára értendő, tenyésztésre, kiállításra lényegesen drágábbak). Szerződés, törzskönyv, egészségügyi garancia, oltás-féreghajtás legyen mindenképp! A facebookon a Ragdoll cica kedvelők és tenyésztők csoportban kaphatsz tippeket, és megtalálható a megbízható tenyésztők listája, elérhetősége is.

Nagyon gyönyörű, kedves és okos cicafajtáról van szó, remek választás <3 Boldog cicázást előre is!

2022. dec. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, természetét tekintve a miénk nagyon sok figyelmet igényel (ha nem foglalkozunk vele eleget, akkor "rosszalkodik", pl. bemegy a TV mögé, vagy elkezd lepiszkálni valami kis biszb@szt a polcról, figyelve a rekaciónkat), játékos és kíváncsi, de nagyon gyengéd cicus. Nagyon odafigyel, hogy játék közben (vagy valami számára nem kellemes tevékenység közben) semmilyem sérülést ne okozzon se foggal, se karommal. Nagyon kellemes, halk, trillázó hangja van, de nem sokat hallatja. Emberekkel közvetlen, jön köszönni, ismerkedni, ha vendég jön, de azt ki kell érdemelni, hogy a simit megengedje.


Enni nem annyira szeret, száraztáp mindig van neki kirakva (lassan, de fogy), konzerbvől 2x70 g-ot teszek neki (reggel és este), vagy elfogy, vagy nem. Néha főzök neki csirkemellet is, azt szokta szeretni. Tápnál nagyon fontos, hogy gabpnamentes és min 70% hústartlamú legyen (szárazból Purizon vált be, nedvesből régen a Grau, valamint csemegének Cosma Nature és Greenwoods).

2022. dec. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es, nem eteted tul azt a macskat? Ezert nem eszi meg, mert nekem a napi 140 gramm konzerv+ tap rohadt soknak tunik, azert nem egy 15 kilos allatrol van szo :D


Okos, nem zabalja halalra magat, mert ha rajtad mulna, mar gurulna 😄😄

Adj neki kevesebbet, a sulyahoz merten szamold ki az adagjat es meg fogja enni :) Illetve a tapbol kene tobbet ennie,hogy ragjon. Ha alusbol kevesebbet adsz es azt osszekevered a tappal, akkor se eszi meg?


Es bocsi, hogy nem a kerdesre valaszoltam, de ezen megakadt a szemem.

2022. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, nagxon hasznos volt :) és milyen almot illetve alomtálcát használsz? Nekem legutóbb a Catsan macskaalmot ajánlották, amihez van alátét is ami plusz nedvszívó. Ha használtál olyat mi arról a véleményed?
2022. dec. 4. 20:31
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
2-300 ezer Ft? Olcsójános lehetsz... félmillió alatt nem érdemes macskát venni.
2022. dec. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ár, amit írsz szerintem nagyjából reális, de azért van szórás aszerint, hogy mennyire neves tenyésztőtől veszed, mennyire szép a cica, de még egy rakás szempont belejátszik az árba. A barátnőmnek is Ragdollja van, de már 5 éves, úgyhogy az árával már nem fájdítom a szíved anno még olcsóbban mentek ezek a cicák.


2-es válaszoló: azért szerintem ne irányítsuk a kérdezőt egy FB csoportba, se tanácsért, se megbízható tenyésztőket keresni, mert nagyon ráfaraghat. Tanácsot majd a cica tenyésztője ad neki és az állatorvostól is kérhet ami meg a tenyésztő keresést illeti, hogy a szokásos sz@r szöveggel jöjjek én is: a gugli lehet a barátunk (pl. eladó Ragdoll). Nem akarok reklámot csinálni, de lehet olyan helyet találni a zinterneten, ahol ellenőrzött tenyésztők vannak. Mivel a családomban már van rossz tapasztalat facebook csoportból, csillivilli facebook profillal rendelkező, ordas nagy szaporítótól történő vásárlással ezért a FB csoportokban zajló állat adásvételek ellen ahol tehetem felszólalok.

2022. dec. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, nagyon résen kell lenni, én egyébként a Mirumkitty tenyésztőt szemeltem ki, a weboldaluk nagyon meggyőző, illetve van egy ismerősöm, akinek két szép ragdoll cicaja származik tőlük. Ha gondolod nézz rá a weboldalukra, kíváncsi lennék a véleményedre
2022. dec. 5. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, kicsit későn válaszolok, most láttam csak a hozzászólásodat. Megnéztem mirmurkitty tenyésztő weboldalát, és nem láttam semmi problémát én se, de semmiképp se az én véleményemre hagyatkozz a döntésben, mert nagyon laikus vagyok a témában. Örülök, ha egyáltalán felismerem a Ragdoll cicákat képről, de ez sem biztos mindig :D Ha az ismerősöd miatt szemelted ki a tenyésztőt, az minden esetre jobb, mintha facebook csoportban találtad volna. Ha az ismerősöd cicája szép is, egészséges is és az ismerősöd minden papírt megkapott, akkor valószínűleg most sem lesz gond. Sok sikert!
2022. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!