Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen a cicám? Milyen...

Miért ilyen a cicám? Milyen lesz a jövőben?

Figyelt kérdés

6 hónapos, 3 hónapja van nálam. Esténként játékos, napközben alszik. Úgy tudnám jellemezni, hogy mindig abban a szobában van, ahol én, de annak a szobának a másik végében. Naponta maximum egyszer jön oda, hogy megsimogassam, de akkor dorombol.


A barátnőm sokkal jobban igényelné a cica társaságát, néha felemeli vagy magamellé teszi, de ilyenkor a cica nagyon rövid időn belül elmegy, ezért már szoktam is neki mondani, hogy ne emelgesse, majd jön a cica, ha akar.


Szóval az a kérdésem, hogy most kimondottan távolságtartó vagy minden cica ilyen? A jövőben többet fogja igényelni az ember társaságát?



2022. dec. 6. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A macskák nagyon sok félék lehetnek, lehet hogy ő ilyen. Nekem kettő van, az egyik a tiédhez hasonló. Játékos, imádja a figyelmet, de nem nagyon igényli/szereti a simogatást, csak napi 1-2 alkalommal, amikor ő jön, olyankor viszont nagyon lelkes :D Hozzá képest a másik macskánk kölyökként borzasztó antiszoc volt, később viszont elég bújós lett. Egyik sem kifejezetten az az ölbecica, de az utóbbi jobban szereti, többet igényli.
2022. dec. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Rengeteg macskát ismerek, nekem is volt több. Most egy olyanom van, mint nektek. Hízeleg, játszik, mindenét lehet szeretgetni, viszont nem ölbecica, nem szereti ha felemelik. Viszont volt olyan macska a családban, amely ahogy leültél már az öledben dorombolt. De ugyanennek a macskának a testvére nagyon magának való volt, mígnem pár évesen (4-5 éves lehetett) beleült az ölembe. Na utána ő is ölbe macska lett. Csak úgy egyik napról a másikra.

Páromnak volt macskája, akit viszont simogatni sem nagyon lehetett, mert fújt, harapott. Ritkán beleült az ölembe (de csak az enyémbe, nem tudom miért), de csak 10-15 percre.

Na szóval röviden: a macska egy élőlény, saját személyisége van és mikor milyen kedve. Ezt el kell fogadni és nem erőltetni rá semmit. Persze nevelni kell, felelősen tartani és etetni, itatni, almot tisztán tartani. De erőltetni nem szabad dolgokra, mert azért tud nagy sebesüléseket okozni ha akar. Ha ez nem megy, akkor plüsscica kell sajnos.

2022. dec. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A macskák függetlenebb állatok mint a kutyák
2022. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Napi 2x lehet simogatni a macskámat, amikor Ő akarja!

Egyébként a szoba másik végén pihen, ha magamtól kezdem simogatni, inkább feláll, elmegy a ház másik végébe.

2022. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sem ölbecica (tetszik ez a megnevezés :)) akkor lehet simogatni, mikor ő akarja. Ha mellém fekszik már kivételesnek érzem magam :)
2022. dec. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a válaszokat. Aggódtam, hogy esetleg rosszul nevelem és nem szeret, de erről akkor nincs szó. Szeret közel lenni, de nem ölben. Megnyugodtam, hogy ez teljesen normális.
2022. dec. 7. 15:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!