Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talált cica, nagy, puffadt...

Talált cica, nagy, puffadt pocak, kissé csipás szem, tapasztalat? Kb 8hetes. Sosem volt még macskánk.

Figyelt kérdés

pár napja elhoztuk a párom munkahelyéről egy kiscicát, mert nagyon útban volt az embereknek.

Nem a legszebb, de hihetetlen ragaszkodó, kedves, barátságos, nyitott cica.

talán kislány:)

kamillával meg lett tisztítva a szeme (és a feneke) mert elég csipás volt. tejen és konzerven élt, és mikor először megláttam, hatalmas kerek pocakja volt (és van is)

mintha örökösen teleette volna magát.

a járása nagyon vicces, de nem tudom, hogy az normális-e.

felemeli (magasba tartja) a farkát, fenekét, és úgy jár ide-oda :) mintha riszálna, ráadásul a feneke olyan "páviánszerűen" kidudorodik. szeret játszani, kedveskedni, és pont ma még az alomba is sikerült belepiszkítania :)

édesanyám jelezte hogy kakiban vélt felfedezni valami "rizsszerűt", lehet férges, vagy ez is normális?

ha sikerül alkotnia még, én is megnézem majd, de csak jövőhéten megyünk az állatorvoshoz vele.

hátha kaphat oltást, vagy valami rutinvizsgálatot.

mivel kismama vagyok, és a 35.hétben, így kicsit "bennem van a félsz", de mikor hozzám simul,érzem a kis testét, meghatódom.persze alapos kézmosás, stb.mert nem játék.

érdekelne tapasztalat akinek vannak vagy többször voltak cicái.szeretném megtartani, hisz olyan kis védtelen :)

egy kiscicának milyen orvosi vizsgálatok kellenek? oltások?

nagyon köszi


2010. okt. 1. 10:02
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
azt nem is tudom írtam-e hogy tejet szereti (legalábbis azt issza) így azt adunk neki mi is, meg cicakonzervet, mert még olyan kicsinek nézem a fogait, hogy mást nem is tudna elrágni..
2010. okt. 1. 10:07
 2/21 anonim válasza:
100%
Sztem igaza van édesanyádnak h. férges- ezért van felfujodva a hasa is. A mi macskánk is talált, ám szerencsére ilyen nem volt vele.Aztán mi meg is fürdettük biztos ami biztos alapon. (én be se engedtem addig a szobámba). Ezt nem ártana nektek se, aztán vehettek neki bolhairto nyakörvet az se árt, késöbb pedig cseppet.
2010. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
19%

Terhesen nem szabad megtartani a cicat!


Nagy hazban lakunk, 7 cicank volt, mivel szult az egyik, es a lanyom terhes lett, az orvostol sirva jott haza,

mivel a haziorvos felhivta a figyelmet egy ujfajta betegsegre, ami olyan esetekben fordul elo, hogy allattal

elsz egy fedel alatt.


Valami fertozest, es virust meselt az orvos, ami a magzatra veszelyes,

igy ha fajjo szivvel is, de megkellett valnunk a kedvenc cicainktol.

En tanacsolnam, hogy kerd ki a kezelo orvosod velemenyet, mielott meg eldontened azt, hogy maradjon a cica!


A lanyomnal a kohoges, asztmas kohoges volt az ok, de amiota nincsenek itt a cicak, azota nincs is panasza pl.

2010. okt. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy férges! erre utal a puffadt has és a rizsszerű valamik a kakiban! érdemes lenne elvinni orvoshoz, főleg hogy kismama vagy, nagyon oda kell figyelned a cicára, hogy semmit se kapj el tőle! irány az állatorvos minél előbb!

adasd be neki az oltásokat, féreghajtóval együtt, ez nagyon fontos. a te egészségedre is káros lehet, hogy félvállról veszed a dolgot, és persze a cicának se jó, ha férges.

féreghajtót vehetsz állatpatikában is neki, a tablettát porrá töröd és belekevered a kajájába, simán megeszi.

ezt minél előbb csináljátok meg, de azért jövő héten irány az orvos is mindenféleképpen, ki tudja milyen bajai vannak még.

2010. okt. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a rizsszerű az férget jelent, a puffadt has is jelezheti, majd kap rá féreghajtót a dokitól, vagy ha nem bírod kivárni, akkor vehetsz neki a patikában is, bár nem mindegyik "emberi gyógyszertárban" nagy a választék, de ott is tudják az adagolást, hogy mennyi kell neki. Ami kijön belőle az mind halott, lehet gusztustalan, de nincs veszély, már nem élnek. Láttam már spagetti-macskaszart, tényleg undorító, de ha belegondolunk, hogy szegénybe benne volt...


A kitüremkedő popsit nem tudom, biztos lehet gáz is, meg ijesztegetnek majd itt, de nekünk is volt ilyen kicsi cicánk picinek olyan volt a s3gge, mikor orvoshoz vittük oltásra nem mondott rá semmit és ahogy nőtt rendes popsija lett.


Amúgy a vizsgálat általában ránézésre meg tapogatásra történik, semmi különös, persze kérhetsz extrákat, hogy akkor vértetszt, hogy hordoze fiv, fip felvet (bár ez tízezer ++) meg ilyesmi. Valószínűleg kombinált oltást adnak majd neki, amiből van három vagy négy komponenses, értelemszerűen előbbi három utóbbi négy ellen véd. Ez mindenképpen kell, ezt később ismételni kell majd. Később kaphat veszetség ellen is, ha kijárósnak tervezitek, meg kaphat leukózis ellen is oltást majd, azt nem lehet egyszerre a kombinálttal, de van nazális vakcina fipre, meg gomba ellen is van oltás vagy nem tudom pontosan mi, szóval van annyi minden mint az állat, de a legérdemesebb szerintem a kombinált, esetleg leukózis, ha kimegy a veszettség.


Amúgy nem is kell félned tőle, a férgesedés nem olyan egyszerű, attól is függ milyen fajta, de mondjuk ahhoz, hogy galandférgét elkapd (asszem a rizsszerű "ízek" a kakában arra utalnak), kb meg kellene enned a bolháját szóval no para, ne nyalogasd, ne egyél vele egy tányérból, meg moss utána kezet.

Én ezt nem tartom be, igaz terhes sem vagyok, nekem beleszokott zabálni a vacsorámba, az asztalon alszik, a fejemre nőtt, egy cicát elveszítettem, az "újnak" mindent lehetett, meg a fajta természet és amúgy is olyan édes. De semmi bajom, aki meg kifogásolja attól megszoktam kérdezni, hogy szerinte a tescos zsemle meg hasonlók, amit mindenki megfogdosott mivel rosszabbak a macskámnál, akiről pontosan tudom, hogy hol, jár mit csinál, milyen tiszta. Persze más macskájával, meg míg új, nem vagyok ilyen bizalmas én sem. :)


Toxoplazmózistól se féljél azzal ijesztegtik a kismamát még, de arra is a legkevesebb esély van, hogy a macskától elkapd, ahhoz az kell, hogy a macska elkapja, és az alatt a néhány nap alatt, amíg a székletével üríti, te macskaszaros kézzel a szádbanyúlj. Szóval előbb kapod el egy mosatlan répától vagy rosszul átsütött hústól.


Bolhátlanítsátok is, több féle csepp is kapható, a frontlinet ajánlják leginkább, nekünk az utóbbi időben már nem nagyon működik, most az advantage nevűt teszteljük, ez is vény nélküli. De a doki írhat fel olyat is, ami minden külső-belső élősködő ellen hatékony csepp.


Ja meg még ilyenekkel is ijesztgetik a terheseket, hogy úristen a macska megharap-karmol és véged van. Ja, ha veszett. Amióta élek macskázunk nyilván akaratlanul is beszedek karmolásokat pl. játék közben, vagy a sziámim szeretetből harap, és se beteg nem lettem, se meg nem haltam. :)



Jó macskázás, nagyon hálás dögök! :))

2010. okt. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tarthatná meg terhesen a macskát? Egyedül az almot nem szabadna takarítania egy terhes nőnek.
2010. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A 10.18as a toxoplazmózisról beszél, amint írtam, ezért NEM kell kidobni a macskát, ráadásul a felnőtt lakosság több mint a fele már túl van rajta, észre sem vesszük kisebb megfázásnak tűnik így már védettek vagyunk ellene!


Az egy harminc éves babona, hogy ki kell tenni a macskát!

2010. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%

Szia! Hát nekünk volt már tapasztalatunk macskákban bőven xD most is van 14 meg már 21 éve macskázik anyum :)

A szemével annyit tudsz, hogy kamilla és majd az állatorvos szerintem ír majd fel neki szemcseppet :)

A járása normális :) kiscica még :D a legtöbb így közlekedik. A feneke is szint úgy normális :)

Szerintem mindenképp féreghajtsátok, de azt az állatorvos úgy is ad neki szerintem :) Ha első cica mindenképp vigyétek el állatorvoshoz, sok hasznos tanácsot tud adni és több kérdésre is tud válaszolni ő ha ott látja mint itt látatlanban :)

Az oltásai kb ilyen életkorban ajánlottak:

Életkor Oltás

8 hét kombinált

10 hét leucosis

12 hét kombinált

14 hét leucosis

16 hét veszettség

18 hét FIP


Amúgy én 17 éves vagyok.. mindig voltak macskáink és bent a házban is.. sőt a védőnő amikor kicsi voltam szóvá is tette hogy miért van a macska a kiságyban.. de én és a két húgom is felnőttünk teljesen egészségesen.. sőt így legalább allergiásak sem vagyunk a macskaszőrre :D Meg amúgy is szerintem egy gyereknek szüksége van egy állatra :)

Bolhásnak nem bolhás?

Majd írj mi van veletek :)

2010. okt. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

szia! ahogy írták a többiek a féreghajtás a legelső teendő.ha négyfelé vágod a tablettát egy kis szalámiba

vagy májkrémbe burkolva a cica azonnal megeszi.

utána állatorvos, aki megmondja, mikor esedékes a védőoltás és ellát további tanácsokkal.

az almot valóban ne te takarítsd és hidd el nem lesz semmi baj.

üdbv-cicás-

2010. okt. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A kezelő orvosod véleményét azért nem biztos, hogy jó kikérni, mert a barátnőm mikor terhes volt, kifogott egy védőnőt, akivel végig veszekedték az egészet, mert a védőnő szerint terhes nő házában ne legyen cserepesvirág. Na most erre mit lehet mondani? Lehet, hogy épp lesz egy hülye orvosod, aki harminc éve nem olvasott a témával kapcsolatban semmit és/vagy utálja a macskákat és csípőből azt mondja, hogy úristen az nagyon veszélyes dobd ki.
2010. okt. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!