Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskát hogy lehet...

Kinti macskát hogy lehet végleg bentre szoktatni?

Figyelt kérdés
Két éves cicáról van szó, sokat fázott, sokszor megverte a többi kandúr macska, tavasszal és nyaron emiatt mindig hatalmas sebek borították. Úgy döntöttem befogadtatom anyukámmal (úgy is régóta gondolkozott egy cican). Előzőleg sokszor beengedtem mikor erre járt, volt hogy nálam volt 5-6 órán keresztül és még mindig nem akart kimenni. Nagyon szeret bent lenni. Most viszont eltelt 3 nap mióta anyumnál van (emeletes panel) és anya mondja hogy esténként az ablakban nyávog. Nyilván ki akarna menni. Nappal viszont nagyon jól elvan, bújik, eszik, játszik, alszik. Ez egy múló állapot? Tapasztalatok?

2022. dec. 14. 12:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem simán. Főleg, ha amúgy elvan.

Ha még nincs ivartalanítva, mielőbb vigyétek.

Estefelé is játszatok vele, a pecabotos játékok nálunk nagy sláger. Olyankor van a "vadászatidő".

Ha esetleg van erkély, felszerelhettek valamilyen erős hálót, lényeg, hogy ne tudjon kiesni, így ki tudjátok engedni a levegőre. (De az ablakokra is érdemes lehet.)

2022. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%

Egyes vagyok.

Még esetleg megpróbálhatjátok a cicáhámot, hátha megszokná. Azzal ki tudnátok vinni egy félórára/órara a szabadba sétálgatni, nézelődni. Ha belefér a napi rutinba.

2022. dec. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Oltsátok, ivartalanítsátok legelőször is. Ha vágyakozik az ablaknál, akkor tereljétek el a figyelmét, játszatok vele. Vagy ahogy az 1-es írja, macskahálós erkélyre kiengedhetitek vagy hámmal a kertbe (de csak oltások után!). Ha ezeket betartjátok, akkor szerintem nem lesz gond.
2022. dec. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
13%
Mindenképpen ivartalanítsd fizikailag is, ha már amúgy is kiheréled azzal, hogy nem mehet ki és nem harcolhat meg a saját igazáért szegényke. Legyen szó szerint töketlen mamipicifia, ha nem lehet férfi.
2022. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítsátok, ha még nem történt meg, mert amíg ivaros, addig állandóan ki akar majd menni, és ki is szökhet. Játszatok vele, gondoskodjatok róla, hogy bent is érjék ingerek (bár a leírásból ítélve ezt megteszitek). Vegyetek neki macskahámot, és néha vigyétek ki az udvarra sétálni. De majd idővel ő is hozzászokik a bentléthez, csak most még furcsa neki.
2022. dec. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%
#4 Te kivel szemben nem mersz harcolni, hogy így a szívedre vetted? Csak nem egy "mamipicifia" vagy te is, hogy ennyire felzaklatott ez a kérdés? :D
2022. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

3 nap lokaki.

Kintrol szoktattam be en is macskat, o mar 10 ev koruli volt.

Honapokig minden egyes nap ult az ajtoban es nyavogott. Az elso het volt a legrosszabb, akkor orakat ult ott, utana hamar lecsokkent par percre, de akkor is, odault, ki akart menni.


Rokonom macskaja volt,aki meghalt sajnos, igy max menhelyre ment volna, de meg oda se vettek be akkor, helyhiany miatt.

Szoval lett benti nalam, de megszokta 😊

2022. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
2 éves kinti benti cicát szoktattam be, nem volt könnyű, mai napig van, hogy menne, de nem mehet.
2022. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%

Nyáron neveltük a két 6 éves macskákant bentivé. Kertes házban lakunk viszonylag normális környéken, de többször eltűnt a kandúr, egyszer mintha bezárták volna, csapzottan, ijedten tért vissza éjjel. A kertszomszédunk macskáit pedig megmérgezték.


Szóval rendeltünk egy nagy ketrecet kifutónak, az egyik pinceablakhoz rögzítettek, és nyár óta csak oda mehetnek ki. Megszokták.

2022. dec. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
20%
Miért pontoztátok le a 7-es válaszolót?
2022. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!