Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A (ti) macskátok szokott...

A (ti) macskátok szokott kakacsíkot húzni a seggével?

Figyelt kérdés

Bocs az undi kérdésért.

Nem fordul elő túl gyakran, mondjuk 4-5 havonta egyszer, hogy nem tud normálisan kakálni és a seggében marad, aztán végighúzza a lakáson... Én meg törölgethetem utána a seggét és kb megundorodom a macskától, amíg el nem felejtem az esetet, addig nem jöhet a közelembe sem és ki tudja, mit kakázik még össze, mert nem tudom neki tökéletesre tisztítani...


Mi baja van ilyenkor? Szarul etetem? Keveset ivott? Előbbi esetén gondolom gyakoribbnak kéne lennie.


2023. jan. 4. 04:54
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Ilyet csak kutyától láttam.

Macska ilyet?

Macskák alapeleme, hogy észrevétlenek maradjanak, ez a vadászösztönhöz tartozik.

2023. jan. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem kövér a macska? Akkor is szoktak ilyet csinálni, ha túl kövér ahhoz, hogy hátrahajolva tisztán tartsa a végbélnyílás környékét.
2023. jan. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Masik accountrol valaszolok, a kerdezo vagyok, csak mar nem geprol. A macska nem kover, kb 3 kilo, full normal, nem az a baj, hogy nem tudja tisztan tartani, hanem elmegy kakilni es nem jon ki neki normalisan, a kaki vegen kb kiugrik az alombol es elrohan, mint az orult, valahol elhagy el fel darab kakit es huzza a segget a foldon. Tenyleg, mint egy kutya🤦🏼‍♀️ De mondom, ez egyaltalan nem mindennapos, nagyon ritkan fordul elo.
2023. jan. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Az egyik macskámnak olykor a farka töve lesz szaros. És nem is bírja tisztán tartani. Ő mondjuk 6.5 kiló, nem kis darab, nehezen fér hozzá a hasától. De elég korán elszakították az anyjától(7 hetes), nem igazán tanulta meg az alapokat. Így muszáj nekem takarítani a hátsóját azóta is, ha ez van. Sokszor az alomban sem kaparja el rendesen, úgy hagyja, ahogyan van. A másik macskám igényesebb, nála 2.5 év alatt nem volt erre példa. Ő mondjuk több időt töltött az anyjával.
2023. jan. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Kirakod, mint macskát sz*rni, aztán az udvaron a fűben megtörli magának, ahogy kell.
2023. jan. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Igen, előfordul az egyik cicával nálunk is. Elég kemény szokott lenni a széklete, és időnként ott marad belőle egy darab. Ez őt (teljesen jogosan) zavarja, próbál megszabadulni tőle, dehát szegénykém nem tud bidére ülni lezuhanyozni, papírt vagy nedves törlőkendőt használni... Azt csinálja, amire képes.
2023. jan. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Enyémnél is előfordul néha, de annak az az oka, hogy a lüke felszedegeti pl. a hajszálat (2 hosszúhajú lány van). Persze, "felfűződik" rá a széklet, nem esik le, ettől megijed vagy meglepődik és iszkiri ki az alomból.
2023. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a haj lehet, erre tippeltem volna, mert eleg sokat hullik a hajam, meg birizgalom is folyamatosan szoval porszivozas utan is masnap mar vannak hajszalak mindenhol. A jutifalatokat meg el szoktam dobalni neki, hagy szaladgaljon picit xd Szoval barhol bekaphat hajszalakat. Mondjuk ha csak raragad a foldon fetrengesnel es lenyalogatja.

Ennel nagyobb rendet nem tudok tartani, nem latom a hajszalakat rogton, csak amikor mar eltelt par nap es a jarkalastol stb elkezdenek egy helyre gyulni.

2023. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 harebell ***** válasza:
54%
A mi cicánk is csinálja ezt, ha ott marad egy darabka, valamelyik szőnyegbe beletörli :D Ha otthon vagyok, leszedem neki papírral, jobb megoldást nem tudok.
2023. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%
Jesszus, nem. Fúj!
2023. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!