Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan fogadjam be a kóbor...

Hogyan fogadjam be a kóbor cicát? Hogyan vigyem haza?

Figyelt kérdés

Falun lakom. Évek óta van egy kóbor macska a buszmegálló környékén, és mivel arra lakom, szoktam neki vinni kaját, eleinte egy bácsi etette, de ő meghalt, szóval most én etetem a cicát. A bácsi, amikor még élt, azt mondta nem az övé a macska, sőt, még csak nem is a környéken lakik, csak a macska miatt járt oda. Leginkább üres telkek vannak a környéken, mindig az egyikről jön elő a cica, tuti nem tartozik senkihez.

A macska barátsagos, minden nap a szokott időpontban vár, meg hagyja, hogy simogassam, de ha fel akarom emelni, akkor menekül. Hordozóba nem tudom kajával se becsalni. Viszont szeretném befogadni, csak nem tudom, hogy hogyan, ha nem tudom sehogy sem hazavinni. Otthon lehetne kinti-benti, macska biztos kerítés van, meg na, jó lenne, ha látná orvos, attól, hogy nem tűnik betegnek, meg jó lenne, ha nem az én napi egy etetésem lenne neki, meg az a random maradék, amit mások hagynak ott neki. Meg arra azért vannak néha kóbor kutyák is.... Szóval ja...


2023. jan. 9. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Be kell csapdazni valoszinuleg.

Kerdezz korbe helyi menhelynel, tudnanak-e kolcson adni vagy segiteni a befogasban.

2023. jan. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos csak az az opció, ha erőszakosan megfogod a nyakánál és beteszed a ketrecbe. Otthon majd kiengeded, zárt el pár napra, hogy hozzászokjon az új környezethez.

Egy idősebb macska nem biztos, hogy jól tudná kezelni a kinti-bentiséget, lehet érdemes bentinek tartani, kint kiszökhet.

Miután kicsit hozzászokott az új környezethez és hozzád, elviheted orvoshoz, szintén hordozóba betuszkolva.

2023. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Helyi menhely nincs, csak egy menhely nélküli állatvédő szervezet. Viszont ha tőlük kérek segítséget, akkor a legközelebbi menhelyre megy a cica, és végig kéne vinnem egy macerás örökbefogadási folyamatot, ami vagy sikerül, vagy nem. Amikor legutóbb akartam macskát örökbefogadni, akkor nemet mondtak, mert van alapból 2 macskám. (Tök normálisan vannak ellátva, őket amúgy a határban kidobva találtam)

Persze, lehet csak benti is, csak azért merült fel, hogy kinti-benti, mert van macska biztos kerítés, meg kifutó is(a kifutó hamarabb készült, mint a kerítés, de azért nem lett lebontva)

2023. jan. 9. 13:29
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem hinnem, hogy most, amikor szarasig vannak a menhelyek es 2-3 honapos varolista van arra, ha be akarsz adni egy allatot, akkor ha segitseget kersz a befogashoz, automatikusan menhelyre kerul az allat.

Orulnek, ha van befogado.

Szoval probald meg oket nyugodtan :)


Az, hogy akkor nem adtak neked macskat, egy dolog. Most nem errol van szo.

2023. jan. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A legutóbbi alkalom több, mint másfél hónapja volt... :/

De ismerek olyat, aki ugyanonnan kutyát akart örökbefogadni, ráadásul öreget, amire nem volt más jelentkező évek óta, és fél évig húzódott, mire megmondták neki, hogy nem, mert azt feltételezték, hogy meló mellett nem tudna eleget foglalkozni vele a delikvens.


Szóval lehet biztosabb lenne valami olyan módszer, amit egyedül is véghez tudok vinni.

2023. jan. 9. 13:42
 6/13 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy kérd meg egy ismerősöd, de lássuk be, nem mindenki akar egy kóbor macska karmolást a kezére.

Azt mondanám vigyél egy nagy ketrecet, nyisd ki. Tegyél ki macskát a kajának valahova és áll a közelbe. Mikor eszeget, akkor gyorsan kapd el a grabancát és tedd a dobozba.

2023. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


Nem is anyira draga.


De amugy persze, meg lehet probalni elso korben rafogni a macskara, mikozben eszik, de aki valaha is latott bizalmatlan macskat, az tudja, hogy kb lehetetlen.

2023. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Simogatást hagyja, miközben eszik, de mindjárt megyek arra a szokásos időben, szóval lehet el tudom kapni kajával. Viszem a hordozó ládát is, rakok bele kaját neki, valami jó kis szagos halas macskakaját. :D
2023. jan. 9. 17:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen felül (is) nyitható macskahordozók, olyat kéne venned/kölcsönkérned, abba sokkal könnyebb akár belecsalni, akár belerakni, ha ellenkezik.
2023. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Vettem ilyen nagyon büdös noname halkonzervet(a macskáim otthon szeretik, de csak orvoshoz menés előtt kapnak), és azzal próbálkoztam. Sikerült azzal kézbe csalni, majd kézből becsaltam a horozóba, még ott kapott egy adagot belőle. Szóval hazahoztam, csak azóta rengetegszer kezet mostam, és még így is bűzlök a haltól. :D
2023. jan. 9. 20:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!