Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek a cicája pajzsmirigy...

Akinek a cicája pajzsmirigy beteg, gyógyszerrel kezelik? Folyamatosan vagy kúraszerűen? Milyen gyógyszert kap és hogy adjátok be?

Figyelt kérdés

Sajnos 2 éves cicámnál kiderült, hogy genetikailag pajzsmirigy túlműködése van. Gyógyszert kell majd szednie, de nem tudom hogy fogom beadni, mert a féreghajtót is körbeeszi, ha kajába teszem. Nincs lefogyva, sőt, kicsit duci is, az lett gyanús, hogy csillapíthatatlan étvágya van és sokat iszik.

Az lenne a kérdésem, akinek van tapasztalata benne, milyen tápot eszik a cicája? Hogy adjátok be a gyógyszert?


2023. jan. 11. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:

“ Lenyomod” a torkan, ahogy az allatorvos is csinalja. Kerd meg, hogy mutassa meg, de youtube-on is vannak videok rola, hogyan kell.

En nem szarozok, ugyan rendszeresen nem szed gyogyszert a macska, de ha kell neki valamit beadnom, igy csinalom. Kajaban se eszi meg, nekem se, illetve vannak olyan gyogyszerek, amiket pl nem igazan jo porra zuzni se es ugy belekeverni valamibe.

De meg esetleg erre rakerdezhetsz, hogy jo-e, ha osszetorod es bekevered majkrembe pl vagy alutatadakosba.

De mondom, en nem szorakozok, beadom neki.

Nem trauma, tuleli,nem fullad meg, nyugi, minden oke :D

Ha muszaj, akkor muszaj.

2023. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én mavskámnak is lehet ez a baja. Nézd, le kell fogni, kifeszíteni a száját, bedobni a bogyót, majd összeszorítani a száját. Aztán simogasd a torkát,ami nyelésre ingerli.
2023. jan. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Folyadékot kap ugye?
2023. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindig van előtte friss víz
2023. jan. 13. 14:00
 5/8 anonim válasza:
Nem úgy értem hanem folyékony gyógyszert kap e?
2023. jan. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hétfőn kell menni a gyógyszerért, de az orvos szavaiból én úgy értelmeztem, hogy tablettát fog kapni.
2023. jan. 13. 19:34
 7/8 anonim válasza:
nekem 19 éves a cicám, 1 éve van pajzsmirigy problémája. Szuszpenzió formájában kapjuk, belefecskendezzük a szájába. Hiába 1 év, több, mint 1 éve kapja, még mindig menekül előle.
2023. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ja, és napi 1x, élete végéig kell szednie.
2023. jan. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!