Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltűnt az 5,5 éves ivartalanít...

Eltűnt az 5,5 éves ivartalanított, nőstény cicám, hazajön még vajon?

Figyelt kérdés
Kinti-benti cicáról beszélünk, éjszaka általában kint van a másikkal együtt, hajnalban már itt várnak az ajtó előtt, jönnek kajálni. Kertes házban élünk, az udvaron élnek jóformán. Napközben is ha kinézek bármelyik ablakon, itt pihennek a kertben, nem szoktak elmászkálni. (Tudtommal legalábbis.) Nőstény, 5 és fél éves, ivartalanított. Nagyon hiányzik és féltem, sírva kerestem ma is a kertben, dehát ha itt lenne, már biztosan jött volna..Szombat este van, csütörtök délután láttuk utoljára. Van mellettünk egy kis erdő, de nem nagyon szoktak onnan átjönni ide állatok, tudomásom szerint egy róka nem menne neki, más nagyobb állat meg nincsen erre. Őzek vannak még. Kutyákat sem nagyon láttam mászkálni errefelé. Van esély rá, hogy hazajön? Sosem csinált még ilyet..Főleg ebben a sz@r, esős időben nem értem, hogy hova mehetett..

2023. jan. 21. 22:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Vagy hazamegy, vagy nem. Mellesleg a rókák vadásznak macskára, tehát ha erdő mellett laksz, ez is megtörténhetett. Sosem értettem az ilyen jellegű kérdéseket. Mégis mit vársz, hogy mi tudjuk mi történt a macskáddal, mikor te sem tudod?!
2023. jan. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
54%
Ezért nem kell kiengedni őket, de mindig megmagyarázza valaki, hogy márpedig ki kell.
2023. jan. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem azt várom, hogy te tudd, ne aggódj. Hátha valakinek van hasonló tapasztalata és leírja, hogy neki 4 nap után ment haza az ivartalanított cicája, például. :D Van itt az oldalon elég olyan kérdés, amire nem lehet választ adni. Ez szerintem pont egy olyan kérdés, téma, amiben tudnak tanácsot adni.
2023. jan. 21. 22:57
 4/25 A kérdező kommentje:
3/4: Van csak benti cicánk is, mi annak a hívei vagyunk, hogy nem kell kiengedni őket. :) Nagy udvarunk van, nem szoktak kerítésen kívülre menni, sosem volt még ilyen.
2023. jan. 21. 22:59
 5/25 anonim ***** válasza:
41%

"Hátha valakinek van hasonló tapasztalata és leírja, hogy neki 4 nap után ment haza az ivartalanított cicája"


Aha, és az feltámasztja a szeretett cicukádat, ha esetleg már nem él, igaz? Más tapasztalata semmit sem ér az adott helyzetben..

2023. jan. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
93%
Sajnos ősszel 2 macskánkat is egy borz nyírt ki. Fogalmam sincs, hogy ilyenkor vannak-e, de hihetetlen szemét, agresszív állat és simán megtámad egy macskát is minden ok nélkül. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ez áll itt is a háttérben.
2023. jan. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
19%

"Én ma épp elütöttem egy cicát amire illik a leírásod"


Azt elfelejtettem mondani hogy azonnal állatorvoshoz vittem, nem lett komoly baja szerencsére!

2023. jan. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%
Majd írd meg, ha meg került a cica. Nálunk van olyan, hogy napokig nem ölő. Lehet egy másik macska megzavart.
2023. jan. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
47%
8. Szedjél cavintont.
2023. jan. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
52%

Nekünk volt egy cicánk, aki sajnos már nem él, pedig nem is volt olyan idős. Igaz, hogy ő kandúr volt, de szeretett bóklászni. Teljesen kiszámíthatatlan volt, kiskora óta végig velünk volt. Majd pár éves kora körül (3 kb.) mindig eltűnt pár napra. A pár napból aztán legközelebb 1 hét lett, majd előkerült, majd 2 hétre tűnt el és így ment ez. Ősztől tavaszig szinte mindig otthon volt, a nyárra volt jellemző, hogy eltűnik. Az elején aggódtunk mikor előfordult, aztán beletörődtünk, nem tudtunk mit csinálni. Párszor le is mondtunk róla. Aztán volt egy eset, hogy május 20-án láttuk utoljára és november 14-én került elő. Szóval igen, 6 nap híján fél évre eltűnt anélkül, hogy láttuk volna. Itt teljesen lemondtunk róla, nem hittük volna, hogy valaha feltűnik újra. De mint látod, van remény ilyen hosszú idő után is, úgyhogy fel a fejjel. Durva volt annyi idő után újra látni, nem is tudtuk őszintén mit érezzünk. Utána jó darabig otthon volt, néha eltűnt kicsit, de olyan huzamos ideig nem, mint előtte. Nem értem miért kolbászolt el, szerettük, nagyon jól is tartottuk. Aztán egyszer volt még egy eltűnése, ahonnan sajnos elég rossz állapotban kószálódott haza, összeszedett valamit és sajnos az is lett a vége. Azóta már egy szebb helyen kószál szegényke. :( Olyan 7 éves kora körül volt, ennek most lesz már 2 éve, hogy meghalt, Isten nyugosztalja!


A cicák ragaszkodnak az otthonukhoz, de látod van, hogy elkószálnak huzamos ideig. Azért egy róka elég nehezen tudná elkapni, borz meg pláne, attól ügyesebbek, persze vannak rossz kivételhelyzetek. Az is lehet, hogy ha barátságos akkor valakinek megtetszett és befogadta/befogta. Lehet elvan vele egy darabig, de majd ha lesz lehetősége haza fog menni ha ez a helyzet. Esetleg másik macskával összekaphatott, de ez inkább kandúrokra jellemző. Ugyanúgy elkaphatott valamit, kutya sarokba szorította és elkapta, sajnos előfordulhat. De ez csak a legrosszabb forgatókönyv, nem kell elkönyvelni. Tapasztalataim alapján a bóklászásra van a legnagyobb esély, utána pedig a befogadásra. De természetesen a legrosszabbra is fel kell készülni, mert benne van a pakliban, hogy baja esett, de reménykedj a legjobbakban, szerintem elő fog kerülni!

2023. jan. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!