Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szürke sűrű bunda + borostyáns...

Szürke sűrű bunda + borostyánsárga szemek. Fajta tiszták az ilyen macskák?

Figyelt kérdés
Egyre több ismerősömnek van ilyen hamuszürke, pufifejű, plüssre hasonlító macskája, aszem brit rövidszőrű (google szerint). Egy ismerősömmel beszélgettem róla, hogy mennyire nem sajnálnak az emberek közel 300.000Ftot kiadni egy ilyen macskára, de ő azt mondta csak az fajtatiszta amelyiknek ehhez a szürke színhez szép narancssárga szeme van. Na, de nekem minden ismerősömnek, akinek ilyen macskája van borostyánsárga a szeme képek alapján, akkor mind törzskönyves lenne?
2023. jan. 25. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sarkítva, az a fajtatiszta, amelyiknek van törzskönyve.

Régebben minden hamuszürke(kék) macskára rámondták, hogy orosz kék, úgy tűnik, manapság már mind brit...

2023. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Az, hogy szürke, pufi, meg sárgaszemű egy macska, nem azt jelenti, hogy feltétlen brit rövidszőrű, meg drága tk-s macska. Ennyiből akár sima házimacska is lehet. De lehet még occsó szaporítós is. Ha annyira érdekel a téma, miért nem az ismerőseidet kérdezed meg?
2023. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a fajtatiszta aminek TK-ja van. Millió macskának van borostyán szeme, az semmit nem jelent.
2023. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 Bunkóságnak érezném rákérdezni, hogy szapirítós vagy tenyésztőtől van, de szerintem jó részüknek nincs törzskönyve.
2023. jan. 25. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Előfordulhat, hogy a felmenői közt van brit, de nem a sárga szemtől meg a szürke bundától lesz az. Fajtatisztának az számít hivatalosan, amelyiknek van törzskönyve. Fajtajellegű amelyiknek nincs, de a hülye is látja rajta, hogy milyen fajtára hasonlít (ez inkább kutyáknál gyakori itthon, macskáknál nemigazán).

Itt szerintem szimpla házimacskákról van szó szerencsés génekkel.

2023. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Tesómnak is van ilyen macskája. Ahonnan hozta, ott a szomszédban lakik egy fajtatiszta brit kandúr, a házi cirmos meg kiszökött, mielőtt még ivartalanítva lett volna. Előfordul ilyen.
2023. jan. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha nincs törzskönyvük, akkor nem került 300.000 Forintba.. de még ha van törzskönyvük akkor sem.

Nekünk brit rövidszőrű fajtatiszta cicánk van, tenyésztőtől vásárolva. Nem ez a szürke (kék) - borostyánsárga, hanem az úgynevezett "whiskas" cica. 140.000 Forint volt.

2023. jan. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Nekem ugyanilyen kandúrom volt. Egérszürke,sárga szemmel.

Az anyja egy fekete burmai volt, az apja sziámi keverék.

2023. jan. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!