Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért jó egy átlagos méretű...

Miért jó egy átlagos méretű (4 kilós) macskát 6 kilósra hízlalni?

Figyelt kérdés

Az én cicám, aki egy utcán talált szapis maine coon keverék, normál testalkatban 7 kg, de legtöbbször csak 6,5, mert nagyon sokat játszik és néha elfelejt enni.

Ismerősömnek perzsa keveréke van, nagyon lusta, csak sétálgatni szokott a lakásban, de kb soha nem játszik, eredetileg 4 kiló volt, de már 6 és gurul, gazdája maga mondta, hogy legtöbbször csak fekszik és szuszog. Tömik jutalomfalattal, mert nekik az a kényeztetés, de amikor látta, hogy mi a cicámmal hogy kergetőzünk, ugrál a cipőfűző után, dobálja a cukorborsót, azt mondta állatkínzó vagyok, mert túlhajszolom. Pedig a cica még így is sokszor unatkozik, mert kb állandóan játszana és láthatóan nagyon is élvezi, amikor együtt rohangászunk a lakásban vagy valamit dobálok neki és visszahozza vagy talál valami sz@rdarabot és azzal elvan sokszor órákon át.

Ő is kap jutalomfalatot, de nem egy maréknyit, mint az övé.


Szóval nem értem az ilyen embereket, hogy a lelkiismeretes törődés, foglalkozás az nekik kínzás, de a jutalomfalattal halálra hízlalás, az a felhőtlen boldogság.


2023. márc. 19. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Már szóba hoztad nekik? Esetleg mutass nekik pár cikket erről.
2023. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a kövér cicát, úgy unatkozhat hogy a legfőbb öröme hogy valami finomat eszik.
2023. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, szóltam nekik, azt mondta, tudja, de hát el van kényeztetve, nincs mit tenni, túl jó dolga van.

Szóval nem igazán fogta fel.

2023. márc. 19. 18:34
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint passz.

Legyen termetes, de az alkatához mérten.

De általánosan olyan esetben érdemes, amikor mozog a cica, mint Neked.

Annak, hogy fekszik alszik ki kellene adagolni, hogy mennyit kapjon.

2023. márc. 20. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!