Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez a macska bátor volt vagy...

Ez a macska bátor volt vagy hülye?

Figyelt kérdés
Ma reggel történet. Sétáltattam a két közepes testű kutyámat. Bekanyarodunk a következő saroknál, megyünk pár métert, elhaladunk néhány bokor előtt, mikor a fiúk nagyon izgalomba jöttek, húzták a pórázt és morogtak a bokor felé, és akkor én is odanézve látom, hogy van valami ott. Nem tudtam, hogy egy szabadon hagyott kisebb testű kutya vagy macska, mindegy is, arrébb húztam őket. Hát akkor kifutott, egy macska, megállt a járdán a kocsi mellett. Kb másfél méter választott el minket először, de aztán olyan erősen húztak, hogy csak egy fejnyi táv. A macska igencsak intenzíven fújt, a mancskával kapó mozdulatot tett, majdnem meg is karmolta az egyi kutyám arcát. Hátálram, ő meg egyre közelebb és közelebb jött ennek ellenére. Nagyon nem barátságosan léptek fel a kutyáim. De az a macska jött, jött és jött. Sikerül métereket mennem a kutyáimmal, a macska közben ott maradt, a kutyáim figyelmét eltereltem, de aztán a macska újfent közelebb jött és fújt a kutyáimra, akiknek a figyelme így ismét visszatalált a macskára. Hát mondom, ilyen a világon nincsen. Maga ellen tett a macska. Nem tudom eldönteni, hogy ez vagy nagyon bátor macska volt, vagy nagyon hülye.
2023. márc. 20. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki félelmében támad. Ő is ilyen cica.
2023. márc. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De már vagy tíz méterre távolodtunk a cicától. A cica nyugton maradt a kocsi előtt, és aztán, mikor már majdnem leléptünk a járdáról, akkor indult meg felénk, mire persze a kutyáim rögtön bepöccentek és megint neki akartak menni.
2023. márc. 20. 10:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kiscicái vannak - olyan enyhe már a tél, hogy hamarabb is tüzelnek. Nagyszüleimnél volt egy méla, lusta cica - amikor kölykei voltak, egyszer a német dog(!) hátán rodeózott, mert véletlenül túl közel ment a kicsikhez.


De az is lehet, hogy "csak" félt, és védte magát. Amikor arrább mentél a kutyákkal, ő ezt menekülésnek láthatta, és emiatt kicsit felbátorodva próbálta gyorsabb visszavonulásra ösztönözni a kutyáidat.

2023. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!