Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti macskának bolha nyakörv...

Benti macskának bolha nyakörv szükséges?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves brit rövidszőrű benti cicám. Kb 1 hónapja bolhás lett, orvosnál kapott a nyakára csepett. Ezen a héten vittük vissza orvoshoz, azt mondta még mindig bolhás és beadtak neki egy gyógyszert bolha ellen, gondolom mostmár ettől elmúlik a bolhája. Az lenne a kérdésem hogy érdemes lenne venni bolha nyakörvet hogy ne tudja újra felszedni? Mindig rajta kell azt tartani ? Milyet ajánlotok ?

2023. ápr. 5. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kornyezet mennyire lett kezelve? Nem csak a macskat kell, hanem az egesz lakast is, kulonben visszafertozodik.


Amugy en nem adnek ra nyakorvet, inkabb akkor a spot-on havonta. De ez csak az en izem, hogy biztos kenyelmetlen lenne neki, ha eddig se hordott :D

Illetve gondolom ezek a macskaknak szant nyakorvek onkioldosak, tehat elvileg nem tud beleakadni sehova vele, mert azonnal leesik rola, de azert megsicsak felnek, hogy balesetveszelyes.

2023. ápr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itthon minden IS fertőtlenítve lett így a húsvéti nagytakarítssal együtt :) Csak gondoltam megelőzésképp nem ártana a nyakörv mert a család is behozhatja kintről a bolhát.
2023. ápr. 5. 13:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Orvost kene kerdezni, hogy mit kapott es mikor kaphat kovetkezo adagot.


Mert ezeknek a bolhaellenes szereknek van egy pontos idotartamuk es adagolasuk. Egymas utan nem adhatsz neki belole, mert megmergezed a macskat.

Ha mindenkeppen ragaszkodsz a nyakorvhoz, akkor is meg kene tudni, hogy mit kapott most,mert nem biztos, hogy rateheted.

2023. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Kintinek se, mert sz4rt se érnek.

Nexguard combo cseppet érdemes venni, többféle élősködő ellen is véd.


Miért vannak kint bolhák? Ott tanyáznak a kóbor macskák?

Ha van valami amire rá tudnak feküdni azt el kell tenni. Kaját sem szabad kibt hagyni. Eltűnnek a bolháikkal együtt.

2023. ápr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom a nyakörvet, #1 írta a spot-ont, én a kutyámnak veszem (ő az udvaron él, nem szeret bent lenni). Szerintem a nyakörv csúnya, nem mellesleg bárhol leoldódhat.


Kérdezd meg a dokitokat, hogy mit ajánl. Én az orvosunknál veszem a spot-ont :D

2023. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!