Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy menthetnék meg egy...

Hogy menthetnék meg egy macska testvér párt?

Figyelt kérdés

A Tesco parkolóban vettem észre egy cica testvér párt, akiket kirakhattak otthontól. 3-4 hónaposak, soványak, félénkek. Egy bokorban élnek a parkoló mellett. Adtam nekik tápot, de szívem szerint állatorvoshoz vinném őket és örökbe fogadnám, mert így nem lesz hosszú életük.


Hogyan tudnám hazavinni? (Autó van, de nem mernek közel jönni)

Veszélyesek-e a már meglévő benti cicámra?

Mennyi idő lenne normális táplálkozás mellett, hogy korulnak megfelelő fizikumuk legyen?


Bármi egyéb tanács?


Köszönöm



#örökbefogadás #Macska mentés
2023. ápr. 10. 16:16
1 2
 1/12 Emma21 válasza:
85%

Szia!

Kajàval csalogasd magadhoz őket aztàn hirtelen fogd meg a grabancuknál és redd bele őket a macskahordozóba. Ha van otthon másik cicád(cicáid) akkor előszõr csinàltass nekik Fiv/FeLV tesztet, ha negatìv akkor lehetnek együtt ha pozìtìv akkor azt àllatorvossal kell egyeztetni, hogy mi legyen.

2023. ápr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Kérj kölcsön élvefogó csapdát
2023. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha nagyon raersz, napi tobb oran at, akkor az 1-es megoldasa jo. Csak ezeket a vad cicakat iszonyu nehez befogni, tenyleg sok ido es lehet hetek kerdese.


De ha most szeretnel segiteni, akkor be kell csapdazni oket.

2023. ápr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Rövid távon eléggé reménytelen megfogni, ráadásul egyszerre kettőt. Ha már megszoktak, megismertek és közel engednek, akkor könnyebb lehet, de az beletelhet egy kis időbe. Addig csak a csapdázás meg esetleg a hálóvetés jöhet szóba. De még ha húszan mennétek is rájuk hálóval, akkor is nehéz lenne.
2023. ápr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
#1: Ha az egyiket elkapod ezzel a modszerrel, akkor a masikat mar sohasem tudod ugyanezen a modon megfogni. A legjobb egy csaletkes elvefogo csapda lenne, amelyet te tudnal lecsukni egy zsinorral, ha mar mind a ketto bent van. Ha csak az egyik megy bele, hagyjad kimenni, majd visszajon legkozelebb, es elobb-utobb a masik is koveti a peldajat, ha latja, hogy az elsonek nem esett baja.
2023. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Két emberes , szoktatni kell etetéssel , amikor ott vannak lábnál stb gyors kesztyűvel grabanc szoritás és be 1et 1-et hordozókba .
2023. ápr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Inkább bízzátok szakemberre. Komolyan nem értem, hogy miért kell hősködni.
2023. ápr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ünnepekkor Esztergomban szakembert nem találtam. Budapestről járok naponta etetni őket, de erre holnaptól nem lesz lehetőségem. Most hagytam egy nagyobb mennyiségű tápot, legközelebb pénteken tudom megetetni őket.
2023. ápr. 10. 20:03
 9/12 anonim ***** válasza:
15%
Én ilyen dupla esetben azt tenném, hogy az állatdokitól próbálnék szerezni valami nyugtatót, altatót, akármit, amennyit ő adna, ami gyorsan kiüti őket kicsi időre. Biztos le leszek pontozva, de amennyi idő alatt a kérdező magához csalogatja őket, hogy elvigye, akár meg is halhatnak így vagy úgy, vagy elmehetnek onnét és úgy üti el őket valami, netán patkánymérget esznek... sajnos Budapesten egyre gyakoribb eset, hogy a kutyák feleszik és meghalnak, miért pont a macskák úsznák meg. Ez így gyorsabb lenne, aztán akár azonnal, vagy ahogy tudom vinném ahhoz az állatorvoshoz, akitől kaptam a nyugtatót a cicáknak, ne kapjanak el semmit a már meglévők.
2023. ápr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Csapdázás a leggyorsabb. Ha nem tudsz komolyabb élvefogót szerezni, egy macskahordó is jó. Köss az ajtajára madzagot, súlyozd le és tegyél bele kaját. Ha sikerül az ételhez csalni őket, hirtelen rántsd be az ajtót zsinórral.
2023. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!