Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan, mivel lehet a macska-a...

Hogyan, mivel lehet a macska-aidses cica immunrendszerét hatékonyan erősíteni, hogy ne kapjon el különféle fertőző betegségeket?

Figyelt kérdés
A cica befogadott cica, mindig is kinti volt, most is boldogtalan és ideges, ha megpróbálom bent tartani. Tehát az nem megy, hogy élete végéig bezárva tartsam, s ezzel védjem a fertőzésektől.

#Macska-aids
2023. ápr. 27. 07:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Ha leirnam, hogy mire gondolok, nemitananak rogton. Szoval a gondolataimat inkabb megtartom magamnak.
2023. ápr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A FIV pont az immunrendszeret vagja tonkre, nem lehet gyogyitani, maximum az utolag 'beszerzett' fertozeseket kezelni.
2023. ápr. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2-es: tudom, hogy nem gyógyítható, nem is azt kérdeztem, hogy mivel gyógyítható, hanem hogy mivel lehet erősíteni?
2023. ápr. 27. 08:20
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Itt van bőven infó a FIV-ről (le is tudod fordítani az oldalt, ha nem megy az angol):

[link]


Illetve vannak kezelési módok pl. a TCyte (nálunk nem elérhető), és zajlottak mRNS fejlesztések is. Így van/lesz megoldás rá a jövőben csak nem biztos, hogy a cicádnak.

2023. ápr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1-eske, azt veled kellene már végre megtenni, gondolom te vagy itt az ügyeletes cicagyűlölő, mint mindig...


Kérdező, vetri-dmg, macska béres csepp, bár a macska FIV-be a cicák 5%-a hal bele, nem olyan veszélyes, mint a Felv, amiben a fele. :(

Meg hát ugye minőségibb tápok.


Jobbulást a cicudnak. :)

2023. ápr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

tudom, hogy nem gyógyítható, nem is azt kérdeztem, hogy mivel gyógyítható, hanem hogy mivel lehet erősíteni?


akkor leírom mégegyszer: az immunrendszert gyengíti a betegség, tehát annak erősítése egyenlő lenne a gyógykezeléssel. Ez nem lehetséges. Szintentartani lehet meg a többi betegséggel szemben védekezni úgy, hogy ne kapja el.


Egyébként FIV-es macskát kint/ kinti-bentiként tartani... borzasztóan nagy felelőtlenség a saját és mások macskáira nézve is. Remélem legalább ivartalan....

2023. ápr. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
#1 mégse tartottad.
2023. ápr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Márpedig igenis bent KELL tartani. A macska saját érdeke is (csak így élhet egészségesen hosszú életet), és az összes többi kóborka érdeke is, akiket nagyvonalúan végigfertőzöl azzal, hogy "jót akarsz" a macskának...


Nincs ilyen, hogy ő örök életére boldogtalan lesz bentiként, csak neked nincs kedved-türelmed vele foglalkozni.

2023. ápr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kifutót, kennelt esetleg csináltathatnátok neki, és akkor ott kint is lehetne, ez őt is védi, és a fertőzést sem terjeszti úgy olyan könnyen. A fentebb említett Vetrin kívül én a Burgimmune termékeket illetve esetleg a K9 Immunity termékeket ajánlanám, hogy nézd meg, ugyan főleg utóbbi alapjában véve kutyás, de némi utánajárás után szerintem az is mehet cicának a neki megfelelő dózisban.

Továbbá olvastam, hogy őssejt technológiával gyógyítottak már cicákat, csak arra nem emlékszem, hogy FIV-es vagy FELV-es volt az a csapat, akiknél ezt kipróbálták. Dr. Gippert Róbert foglalkozik ilyennel (elsősorban mozgásszervi betegségeket kezelnek, véletlenül futottam bele egy cikkbe, hogy immunbeteg cicáknál is értek el eredményeket - nem emlékszem a sikerszázalékra, és még talán folyt/folyik is ez a kutatás).

2023. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#5: miert vagyok cicagyulolo? Azert, mert nem ertek egyet a kerdezovel? Hogy ”nem tudja” bent tartani a macskat? Olyan nincs. Bent KELL tartani es kesz. Utana akkor nincs olyan hond, hogy ilyen-olyan betegseget elkapott a macska, elutottek, befogtak, megmergeztek, fennakadt a keritesen, megtamadta egy kutya vagy egy masik macska, es meg sorolhatnam.

Fel evben egyszer lepek fel erre az oldalra, irok egy valaszt, amiben nem ertek egyet a kerdezovel, azzal, hogy a macskat igen is kint kell tartani… es akkor mar egybol en vagyok az ”ugyeletes cicagyulolo”. Amit meg mindig nem ertek, ez miert ”cicagyuloles”, ha azt vallom, hogy a macskat NEM szabad kiengedni?!

1-es voltam…

2023. ápr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!