Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám?

Miért csinálja ezt a macskám?

Figyelt kérdés

Néha gondol egyet, felnyávog( de nem fájdalmasan) és elkezd harapni.

Fekszik raktam és ha egy idő után ha megmozdulok felnyávog, elkezd harapni ( de nem erősen, egy ideig tartja a harapást, majd elenged).

Az utóbbi két hétben ez lett a szokása és nem tudom miért.

Valaki tudja mi lehet a baj?



2023. máj. 12. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én két lehetőséget látok. Vagy irritálja ilyenkor valami, vagy azt szeretné ha foglalkoznál vele
2023. máj. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Játékot kezdeményez gondolom unatkozik
2023. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én több évtizedes cicás tapasztalatom alapján ez nem baj. Az életszakaszai szerint a szokásai változhatnak, újakat is vehet fel. Ha nem fájdalmas a harapása, akkor az mindenképpen szeretetet, összetartozást kifejező kommunikáció. Az én mostani 6 éves cicám kb. két éves korában kapott rá: gyakrabban azért, hogy a csipkelődőn provokáló harapásával játékra, kergetőzésre hívjon; ritkábban pedig a hozzámbújása közben, a finoman rögzítő rámharapással azt jelzi, hogy szeretné tartani a számára jóleső helyzetet, no pláne azt, hogy nehogy otthagyjam. ;-)
2023. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Talán a figyelemhiányban látok némi rációt. Keveset vagyok itthon és ezáltal lehet benne valami. A játék nem az ő világa. Sosem volt játékos fajta.

De köszönöm minden kedves válaszolónak a segítséget!

2023. máj. 13. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!