Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska szobatisztasàgra...

Macska szobatisztasàgra szoktatása?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a macskák nagyrész ösztönösen szobatiszták, van 2, sose volt ilyen jellegű problémám velük, maguktól kölyökkoruktól használták az almot.


Viszont adott mama macskája, akiről már nem tud gondoskodni, így jön a lakásba a másik kettő mellé. Ő egy nőstény macska, egész életében kinti-benti volt. Amikor kiskorában befogtuk az utcán, nem akart szobatiszta lenni, mindenhova végezte a dolgát, csak az alomba nem, hiába próbáltunk több félét, raktuk rá, nem. Végül pár hónap múlva már kimehetett és "háztiszta lett". Alomra továbbra se ment, viszont jelezte ha ki akar menni, kint végezte a dolgát és sosem volt egy baleset sem. Így telt az elmúlt 6 év. Nyilván ez már egy jól berögzült viselkedés nála.


Türelmes vagyok persze, adok neki időt, ki szeretnék próbálni minden praktikát, viszont nem szeretnék falat, kárpitot, kanapét hetente tisztitani miatta.


Hogy lehetne alomra szokatni?


Eszembe jutott valami, hogy amíg be nem szokik, addig lesz egy nagyméretű szobakennel, amiben víz, alom, kaja, jàték lesz neki rakva és estére illetve mikor nem vagyunk otthon beraknám, hogy ne az egész lakásban rejtsen el különböző ajánékcsomagokat. Amúgy természetesen kiengedném. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy ez jó ötlet. Kérlek segítsetek megoldani a szituációt!


(Mindhárom macska ivartalanítva volt még egy éves kora előtt)


2023. máj. 12. 21:13
 1/1 anonim válasza:

Hát öreg cicát nehéz szoktatni. Az enyém is kijárós. Első pár nap engedd ki mindenképp ha ki akar menni. Én azt javaslom egy jó nagy alomtálcát kerits, lehetőleg elszeparált helyre tedd a házban és kerti földdel töltsd meg. Illetve, a kertből egy jó lapáttal a saját kakijából tegyél az alomba, hogy érezze rajta a saját szagát.

Nem tudom mennyire okos cica, de szép lassan tudod szoktatni, hogy ha ki akar menni, odakiséred az alomhoz és türelmesen vársz.

Más ötletem nincs

márc. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!