Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megfázott a kiscicám, van...

Megfázott a kiscicám, van valami házi gyógymód, amivel segíthetek neki?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs pénzünk állatorvoshoz vinni(pedig legszivesebben elvinném)Kérlek segítsetek,hogy ha van valami amivel segíthetek neki(hapcizik,hallom hogy kicsit nehezen veszi a levegőt az orrán,mert taknyos picit és néha nincs hangja)Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 11. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress neki valami meleg zugot, és hagyd békén pihenni. Jobb nincs. A macska ha teheti, meggyógyítja magát.
2010. okt. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Töröld meg az orrát, az is nagyon sokat segít. Fogsz egy papírzsepit, az ujjaid között kicsit megdörzsölöd, hogy puhább legyen, aztán enyhén rányomva végighúzod lefelé az orrán. Majd meglátod, mennyi trutyi jön ki, és utána könnyebben fog lélegezni is.

Meg inhaláltathatod is a cicát. Szigorúan csak kamillával szabad, az illóolajokra allergiásak a macsekok, és csak akkor, ha van otthon macskahordozó dobozotok, különben égési sérülés lehet a vége. Bezárod a cicát a hordozóba, a hordozó mellé kívülről, úgy, hogy a cica ne érhesse el, leteszel egy bögrében forró kamillateát, és az egészet letakarod egy törülközővel (vigyázva, hogy közben ne borítsd fel a bögrét).

De persze a legjobb egy antibiotikum-injekció lenne. Nem tudom, nálatok milyen árak vannak, meg mennyire nincs pénzetek, mi pár hete 1800 Ft-ot fizettünk érte.

2010. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
képzeljétek,még sem náthás lett szegénykém!hanem valahogy az orrába került egy kb. 8 cm hosszú fűszál.a párom vette észre,hogy valami van az orrán,és akkor húzta ki.de hogy hogy került bele a kis orrába?azóta nem hapcizik és nem is veszi furán a levegőt.Ilyenről még nem is hallottam!
2010. okt. 13. 13:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Füvet szívott a cicád! :)

Én sem hallottam ilyet. Az én macskám macskanáthás volt, ami halálos is lehet, sokat fizettem a dokinál, napokig, hetekig vittem. Már betegen kaptam, de szerintem az előző gazdája se tudott erről. Diákmunkából kapott fizetésemet mindig a macskámra költöttem, egészen a védőoltásokig, ivartalanításig. Utána szép, egészséges, erős cicám lett.

2010. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tartsd meleg helyen. Melegít neki naponta 1 kis tejet (ne sokat mert az hasmenést okozhat) Az én macskám mikor beteg volt 1 negyed db algopyrint összetörtem és szalámiba csomagoltam és megetettem vele (:
2010. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!