Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítséget kérnék a macskám...

Segítséget kérnék a macskám fajtájának kitalálásában. Lehet csak egy egyszerű macska?

Figyelt kérdés

Világosszürke/kék cicus, nagyon enyhe, sötétebb csíkokkal.

A szemszíne kékeszöld.

Én orosz kékre tippeltem, de az arca körül sötétebb a szőre, illetve 2 hónapos körüli lehet, ezért nem tudom megállapítani.



2023. jún. 8. 14:29
1 2
 1/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
82%
Hát ha nincs törzskönyve elismert tenyésztőtől akkor csak keverék/ fajtajellegű lehet. Több mint valószínű egyszerű házimacska mix, persze lehet orosz kék jellegű megjelenése. Egy kép többet mondana. Viszont még csak 2 hónapos, még lehet alakul a színe (nem gondolok semmi drasztikus változásra hanem csak felerősödnek vagy pont ,hogy eltűnnek a csíkok, ilyesmi).
2023. jún. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Házimacska. Ne próbálj olyat belelátni ami nem
2023. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
#2: Mind házimacska, még az orosz kék is.
2023. jún. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha olyan helyen született, ahol kijárnak a cicák, akkor sokféle macska keveredhetett. Valószínűleg valamikor lakott a környéken néhány oroszkék vagy különlegesebb cica, aki nagyon bejött a házimacskáknak, párosodtak vele, és a te cicád mondjuk az ő ükunokája. Ilyen keveredéseknél felesleges fejtegetni, hogy milyen fajtajellegű a macska, mert annyi minden lehet benne.
2023. jún. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

#3 házimacskának az európai/amerikai rövidszőrűt hívjuk :D


Kérdező, egy kép sokat segítene, de - ahogy #4 is írta - valószínűleg keverék.

2023. jún. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

#5: Tévedsz.


"A macska, más néven házi macska (Felis silvestris catus) kisebb termetű húsevő emlős, ami a ragadozók rendjén belül a macskafélék (Felidae) családjának Felis neméhez és vadmacska (Felis silvestris) fajához tartozik. A vadmacska alfaja."


Művelődj! [link]

2023. jún. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sima turmix mint a macskak 90%a
2023. jún. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű a dolog. Honnan került hozzád? Mi találtunk már utcán karthauzi fajtát, valszeg elszökött valahonnan.

A város egyik utcájában arabok élnek egy házban, valami oroszkékszerű macskáik szabadon szaporodnak, és kijárnak az utcára, bárki elvihetne egyet.

A megyei kórházban gondozunk macskakolóniát, van köztük olyan származási vonal, ami fajmacska lehet, nem tudjuk, hogy kerültek oda:


[link]

[link]

2023. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6%

#5 vagyok


#6 persze, a wikipédia mindent tud, csak nem jól :D Nem véletlenül nem fogadják el sok szakdolgozatban forrásként :D Nem azt mondom, hogy minden f@szság ami rajta van, de azért lehet rajta érdekes dolgokat olvasni.


Nyilván a háziasított macska házi macska, de az amerikai rövidszőrűt (ami gyakorlatilag európai rövidszőrű, mert valószínűleg az első Amerikába vándorlókkal érkezett Massachusettsbe 1620 körül - valami M betűs hajó fedélzetén, nem emlékszem pontosan a nevére, bocsi) eredetileg csak rövidszőrű házi macskaként emlegették és csak 1966-ban változtatták a nevét amerikai rövidszőrűre.


Tudnék még mesélni, de egy szó mint száz, ezért hívjuk az európai/amerikai rövidszőrűt házi macskának, a bombay-t bombay-nek, a cornish rexet cornish rex-nek, etc :D


Szóval igazad van, a házi macska egy gyűjtőnév, de ha azt mondod, hogy házi macskád van az emberek inkább gondolnak egy sima cirmos macskára mint egy ragdollra vagy egy chartreux-ra.


De ha jobban megnézed nem is azt írtam, hogy az a neve, úgy hívják, úgy kell hívni, hanem azt, hogy úgy hívjuk. Úgy él a köztudatban, ezért írta #2, hogy sima házi macska :D


"Művelődj!"


Szerintem a válaszomból lejött, de egy peppet otthon vagyok a témában :D

2023. jún. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9: Azt mondod, a wikipédia hülyeségeket ír, azután meg arra, amit onnét idéztem, azt, hogy igazam van...

A jelen kérdés szempontjából mindegy, csak arra akartam rámutatni, hogy helytelen az a felfogás, hogy csak a nem nemesített macskák a házimacskák. Sajnos, állatorvosnál is találkozom ilyen meghatározással. Macskám kórlapján ez áll: faj: macska, fajta: házi. Ez hülyeség, mert a faj mindegyiknél macska vagy házimacska, és a fajta jelzi a tenyésztett, vagy nem tenyésztett változatokat. Valamelyik aszisztens írhatta, mert az állatorvosnak tudnia kellene.

2023. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!