Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szeretnek a macskák...

Miért szeretnek a macskák belefogazni a tárgyakba?

Figyelt kérdés

Akármit rakok elé, belefogaz. Kezembe is szokott.

Aki nem tudná: mintha dörgölőzne, de mégsem. A száját annyira nekinyomja az adott dolognak, hogy a fogai kilátszódnak, és azt nyomja - húzza végig a kezemen vagy az adott tárgyon.

Amúgy rohadt vicces. xD


2023. jún. 8. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Összecicázza a tárgyakat. Megjelöli
2023. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A szája szélén, mancsában meg a fenekén vannak az illat mirigyek.



Mint a telekhatár, kijelöli, hogy melyik rész az ő kolóniájának a területe.

2023. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ahogy a 2 írja. az én macskám a lakásban lévő tárgyakat is így jelöli. pl a szék lábát meg a fal sarkát stb. ami mellett elmegy azt megfejeli kicsit és ha nem törlöm le kb 2 hétig a szék lábát asztal lábát stb, akkor látszik is ugyanabban a magasságban egy ilyen kicsit sötétebb zsíros csík

kicsit undi de azt a macska csinálja oda a fejével..

2023. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3, nyugodtan letakaríthatod, ez nem árt neki, sőt.


A cica pórusai is eltömődhetnek, ha nem dörgölődzik, akkor elkezd neki pangani a cucc. (Biztos láttál kutyát "szánózni", azt is emiatt csinálják).


Még jobb is neki ha nem a zsíros dzsuvába dörgöli bele magát, az is csak irritációhoz vezet.

2023. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze letörlöm nyilván, tisztaságának élünk, olyankor szokott látszani ha véletlen kifelejtek valamit, vagy ha elmegyünk nyaralni és a macskara valaki vigyáz, stb.. meg hát a falat nem lehet letörölni sajnos, azt le szoktam festeni időközönként.
2023. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
tisztaságban* akart lenni.
2023. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De fura én még sosem találtam semmilyen foltot ott ahova dörgölőzik. Azt tudtam hogy jelöli de láthatónak nem gondoltam mert eddig egyik cicám után se volt látható se a falon, se a szék lábán.
2023. jún. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Gondolom azt az ivarosak csinálják.
2023. jún. 9. 22:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Minden macsesz jelöli a területet, az illatmirigyek nem állnak le ha ivartalanítod.


A jelölés extrém formája ha mindent összepisil, ez tényleg az ivaros (kandúr) meg a nagyon bizonytalan, neurotikus cicák sajátja. Illetve a másik ok, ha eltávolították a karmait, és fáj neki az alomtálca.


De dörgölődzni minden cica szokott, és karmot élezni is, ez is jelölés csak diszkrétebb.

2023. jún. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9# A hugyozásra értettem.
2023. jún. 10. 10:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!