Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicának császármetszés illetve...

Cicának császármetszés illetve ivartalanítás után mennyi a gyógyulási idő? És mikor fog enni? Esetleg vannak ilyen étel pótló készítmények?

Figyelt kérdés
Az orvos nem mondott semmit, ma vagyunk túl egy éjszakán, de nem akar se inni se enni egésznap csak alszik és ha mocorog sír. Félek hogy elpusztul. Valakinek valami tanács aki hasonló cipőben járt. (jelenleg nem érem el az orvost)

2023. jún. 16. 09:37
A kérdező szavazást indított:
Cica
Orvos
Állatorvos
Ivartalanítás
Altató
Műtét
Macska
Császárszülés
5 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inni fog vagy többet itasd tűnélküli fecskendővel tiszta vizzel , mert a kiszáradas sebláz megöli . Ha enne csak paté konzervet adjatok 3 napig aztán áztatott tápot vagy nyers cs szivet zúzat, 5 nap utan mar lehet szárazat .
2023. jún. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapítót kapott? Sajnos hallottam olyan orvosról, aki nem ad az állatoknak műtét után. Szerintem ez barbárság! Fájdalmai vannak szegénykémnek, normális, hogy bágyadt még. Csak fokozatosan kezd magához térni, illetve enni. Az előzőnek igaza van, itassátok, ha már teljesen magához tért az altatásból.
2023. jún. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok.

Nem kapott semmit szegény, csak annyit mondott a doki, hogy igyon reggel ha tud.

2023. jún. 17. 00:10
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztosan kapott, mégpedig a műtét alatt olyan szert, ami hosszú időn át ürül ki a szervezetéből.


Altatás után nem adható rögtön fájdalomcsillapító, míg az altatószer teljesen ki nem ürül a szervezetből.

2023. jún. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én cicám kapott ivartalanítás után fájdalomcsillapító cseppeket, amit a kajájára kellett cseppenteni. Ízlett is neki, szóval simán megeszik.


Nem a műtét közbeni fájdalomcsillapításról beszéltem. Ha egy embert műtenek bármire, az is kap utána fájdalomcsillapítót. Az állatnak ugyanúgy fáj! Én a helyedben kérnék az orvostól, vagy esetleg állatpatikából.

2023. jún. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogy van a cica?

Ez most császármetszés volt - élnek a kiscicák? -, vagy vemhesen ivartalanították?

2023. jún. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésed, jobban van már egy picit, de még mindig nem hajlandó magától enni. Mocorog járkál és kevesebbet alszik. Sajnos a kis cicák elpusztultak benne, így azonnal orvoshoz fordultam, császár metszés volt és kértem, hogy legyen ivartalanítás is. Nem szeretném, hogy ez még egyszer előforduljon szegénykémmel.
2023. jún. 18. 10:32
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegényke!

Akkor ez most duplán volt neki nehéz. Ezek a hasi sebek lassabban gyógyulnak.

Jobbulást a cicádnak.

2023. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2023. jún. 18. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!