Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fülatka kezelése paraffin...

Fülatka kezelése paraffin olajjal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kiscicámról kiderült, hogy fülatkája van. Az orvos cseppentett a nyakára illetve adott 2 kis fecskendőt és azt mondta vegyek paraffin olajat.

Mi a menete a tisztításnak? Hogy csináljam, hogy hatékony legyen?

A fecskendőt tele kell töltenem az olajjal, belenyomni a fülbe, majd utána fülpiszkálóval szedjek ki mindent?

Előre is köszönöm a válaszokat!!



2023. jún. 22. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Menj másik orvoshoz. Ez egy kontár.

Ez macerás feladat, neki kellett volna kitisztítania erre való gyógyszeres folyadékkal!

Ne kezelgesd házilag ilyenekkel, mert többet ártasz vele, mint használsz.

2023. jún. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ott ő kitisztította, de azt mondta 1 hétig kezeljem még ezzel és utána menjünk vissza. Nehéz megválasztani az orvost sajnos…friss gazdi vagyok, így bármilyen tanácsot elfogadok. :(
2023. jún. 22. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám is fülatkás, múlt héten voltunk orvosnál (Szupervet, Madarász Bence kezelte, nagyon elégedett voltam vele)


Az egyik füle be is volt gyulladva.


A doki ott kimosta a füleit, és pálcikákkal ki is pucolta. A cicám is kapott cseppeket a tarkójára, de emellett kapott fülmosó folyadékot és egy krémet is. Reggelente mosnom kell, esténként krémezni.


És természetesen részletesen elmondta, hogy melyiket hogyan kell csinálni.


Én is azt javasolom, hogy keress másik orvost. A cica fülét pedig NEHOGY megpróbáld te kipucolni! Érzékeny terület, csak és kizárólag tapasztalt, gyakorlott kéz dugdosson be oda bármit is. Nem rosszból, de simán megsérülhet a cica dobhártyája.


Az én békés, jámbor cicám is tigrisként küzdött, mert nyilván nem akarta, hogy az érzékeny füleiben kotorásszanak.

2023. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Sajnos a supervet nekem messze van, a Boxivetre esett a választások, mi ott voltunk. :( Árban és megközelíthetőségben jónak tűnt.

Lehet addig csak teszek egy kis paraffin olajat a fülébe és elmasszírozom, de nem nyúlok bele. Az is több, mint a semmi és majd kirázza magának. Szerintetek ez beválhat amíg vissza nem megyek az orvoshoz?

2023. jún. 22. 14:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben telefonon megkérdezném, az a tuti
2023. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!