Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta cicát ajánlanátok...

Milyen fajta cicát ajánlanátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tegnap hagyott itt engem váratlanul egy majdnem 9 éves ezüst csincsilla perzsa. Kiskorától velünk volt, és mikor elköltöztem a szüleimtől, hoztam őt is. Éveket élt velem és nagyon szerettük egymást. Integettem neki, mikor elmentem itthonról, ő pedig mindig az ajtóban várt, mindegy mikor értem haza.

Mindig velem aludt, vagy a közelemben. Mindenhova követett a lakásban akkor is, ha többen is voltunk itthon. Ismertük egymás szokásait.

Egy rettentően nyugodt, nagyon jól szocializálódott teremtés volt.


Még helyre kell raknom magamban a hiányát, azonban az biztos, hogy szeretnék majd másik cicát.

A macska bútorokat el sem pakolom, mert úgy szinte üres lenne a lakás.

Kell a lelkemnek, hogy szerethessek egy állatot, és ő várjon engem, igényelje a társaságom.


Pótolni nem szeretnék senkit/semmit, de ezekre szükségem van a fentiek alapján:

- hosszúszőrű

- igényelje a társaságom

- játékos legyen

- barátságos legyen

- ragaszkodó legyen

- csak bent tartanám

- aludjon velem, vagy csak várjon, ha hazaérek

- tudom, a perzsák/hosszuszőrűek sokszor lusták, sokat alszanak, de lehetőleg mégse legyen nagyon lusta, azaz ne csak aludjon nappal


Tudom, ebben vannak dolgok, amik a szocializációtól is függnek. Azonban irányadóak, mert nem mindegy, melyik fajtát hogy lehet szocializálni.

Ugyanolyan fajtát nem szeretnék.


Légyszi írjatok fajtákat, és mindent, amit tudtok róluk. Előnyök, hátrányok.



2023. jún. 24. 17:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:

- mindenképpen hiteles helyről szeretnék majd hozni

- kiskorában, amikor a legideálisabb elválasztani az alomjától

- menhelyeket szeretném kizárni

2023. jún. 24. 17:41
 2/13 Kitana. ***** válasza:
100%
Ha mindenképp törzskönyves macskát akarsz, a ragdollok elég tapadósak elvileg, meg a main coonok is. Bár szerintem nevelésfüggő, nekem a sima házimacskám is állandóan a nyomomban van, pici korában folyamatosan foglalkoztam vele, felvettem, játszottunk, ezt szokta meg.
2023. jún. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Te valami tamagotchit szeretnél inkább. Nincs olyan, hogy a nem bújós polc melletti bújós polcról leveszel egy macskát.
2023. jún. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Valószínűleg rosszul fogalmaztam.

Még tereli a gondolkodásom a hiány.


Tudom, hogy nem lehet előre meghatározni, milyen legyen egy állat. Rengeteg függ attól, hogyan nő fel.

Én alapból imádom a macskákat, születésemtől kezdve voltak a környezetemben.

Szóval az biztos, hogy ami rajtam fog múlni annak a cicának a személyiségében, aki majd ide kerül, az a lehető legjobb lesz.


Arra gondoltam a kérdés kiírásakor, hogy vannak a fajtáknak bizonyos ismertetőjegyei a személyiségükben is. Ezeket csak irányadónak tekinteném.

Ezen kívül a macska nyilván egy önálló, érző lény, nem pedig kívánságkosár.


Úgyhogy kérem a további válaszolókat, hogy inkább csak a fajtákra menjünk rá, és szok tulajdonságaira.


A ragdoll jó javaslat, azt a fajtát ismerem.

2023. jún. 24. 18:01
 5/13 A kérdező kommentje:
azok*
2023. jún. 24. 18:02
 6/13 anonim válasza:
24%
Fekete
2023. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Cirmos cicát 😊
2023. jún. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ragdollra szavazok én is
2023. jún. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ragdoll. Nekem is az van mind passzol rá. Viszont nagyon hullik a szőre, katasztrófa.
2023. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Brit hosszúszőrű, Selkirk rex, Szibériai, Norvég erdei, Ragdoll, Maine coon.

Ezek a fajták mind hosszú szőrűek, kedvesek, barátságosak, játékosak, igénylik a társaságod, és kölcsönös szimpátia esetén együtt alszanak veled. :)


Ezen kívül még van pár rövidszőrű, amelyikre kifejezetten igaz, amit keresel, csak ugye rövid a szőrzet.


Szerintem beszélj több tenyésztővel, ők ismerik a macskájukat, és úgy se adják neked, ha nem passzoltok.

Érdeklődéskor ne felejtsd el megkérdezni, hogy neked kell ivartalanítani a macskát, vagy már ivartalanul kapod meg a törzskönyvvel együtt. Általában a 6 hónapos kort betöltött cicánál már a tenyésztőt is meg lehet kérni, hogy Ő végeztesse el az ivartalanítást, és adja a mellé járó törzskönyvet is.


Örülök, hogy tudod mit szeretnél, és felelősen akarsz dönteni.

Sok sikert a cica keresésben. :-)

2023. jún. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!