Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska fulatkas nem nagyon...

Macska fulatkas nem nagyon csak egy icipicit hétfőn elviszem állatorvos mire számithatok? Ott helyben kipucolja? Vagy nekem kell? Ettől nagyon félnék és nem merném nehogy ártsak neki és mennyibe kerülne ha ő megcsinálja? Valakinek valami tapaszt…

Figyelt kérdés

2023. júl. 28. 01:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában egy alkalom nem elég.
2023. júl. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Helyben kipucolja, majd ad készítményeket otthoni kezelésre.


Max olyan 10-20.000 között számolnék.

2023. júl. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kipucolja. Par hónapja dobtak be hozzám 3 macskát. Nekünk 500 ft/ macska áron pucolta ki a füleiket.
2023. júl. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Én hétvégén szaladtam vele a Supervethez, és már be volt gyulladva szegénykének, így picit többe került


40.000 volt az első alkalom (10.000 a hétvégi díj, a gyulladáscsökkentő injekció már nem tudom, mennyi) és utána még visszavittem kontrollra a következő héten. Ha hétköznap vittem volna, és nem lett begyulladva, akkor saccra olyan 40.000 lett volna a két alkalom, cakompakk.

(Ha szeretnéd, megnézem a pontos összeget otthon a kórlapon. Összesen 80-at fizettem, ebben benne volt 3 hónapnyi parazitairtás és egy kombinált oltás is)


Amikor odavittem, a Doktor megvizsgálta a fülét, aztán öntött bele fülmosó folyadékot, és egy fülpiszkálóval kitakarította belőle a mocskot. Utána kaptam egy fülmosó folyadékot és egy krémet, ezeket nekem kellett használnom a cicán egy hétig.


Kontrollra lettem visszahívva egy hét múlva, akkor ugyanez történt. Érdemes visszavinni, hogy biztos ne fertőződjön vissza (marad bent pete, kikel, elszaporodik...) és még egy hétig kellett használnom a krémet.


Én úgy kentem a fülét, hogy leültem törökülésbe, és belepereceltem a macskát a lábaim közé. Utána a kezemmel finoman tartottam a fülét, a másikkal belenyomtam egy borsónyi krémet, és utána elmasszíroztam a füle tövét, hogy belül szétkenődjön.

Valaki a törülközős megoldásra esküszik, nekem az nem jött be.


Fülpiszkával sose kell/szabad benyúlnod a cica fülébe! Veszélyes, ha nem szakember végzi.

2023. júl. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen ezért is nem akarom én csinàlni majd inkább csinálja az orvos :)
2023. júl. 28. 10:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!