Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik az olyan helyeken hirdete...

Akik az olyan helyeken hirdeteknek eladásra mint pl jófogás macskákat ott valószínű h keverék macskakákról van szó és nem teljesen fajtisztákról?

Figyelt kérdés

Az ilyen hirdetésekre gondolok mint pl ez:


[link]


2023. júl. 28. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan többször szerepel, hogy tenyésztő a hirdető, de a név nincs leírva.


A leírás és a képek alapján én nem vásárolnék tőle.


Kifejezetten visszataszító, hogy "Nagyobb macskák és idősebb tenyészállatok ajándékba elvihetők, örökbefogadhatók.". Nekem úgy jön le, hogy már nincs belőlük anyagi haszon, ezért megszabadul tőlük.

2023. júl. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ez egy tenyeszto, mert azt mondja, hogy van kennel, torzskonyv is, de! A jofogas szabalyzata szerint csak tenyesztok hirdethetnek, igy ki tudja, hogy valojaban mirol is van szo, szoktak ezzel trukkozni a szapik is, nyilvan.


Nehez kiszurni, az biztos.

2023. júl. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én meg nem mondtam volna hogy bengálik. Elég érdekes fejük van. Némelyik mintha downos lenne.

Az elsőnek a szőre se tűnik bengálisnak. A bengáli szőre selymes, puha, kicsi, különleges. Ez viszont olyan mint valami drót szőrű kinti macska.

A masodik csoport képen meg ott van a fekete házi macska, a jobb felső szürke is full házinak tűnik.

Amik bengálira hajaznak azok "jól sikerült" keverékek szerintem. (leszámítva a fura fejformát)


Nekem is bengálim van, de 100x különb mint ezek.

3 éve vettem 150.000-ért.

Ne vegyél ettől az illetőtől

2023. júl. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint igaz amit sejtettem ezek keverék macskák akik jelentős részben bengálik mert pl a szőrzetük mintája azért megegyezik.
2023. júl. 28. 09:19
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Minden valamirevaló tenyésztőnek van egy weblapja, ahol leírja a tenyészet történetét, van kép a szülőkről, esetleg elért eredményeket, tenyészet célkitűzését, leírást a fajtáról plusz az igényeiket, és az elérhetőségeket. Ár nincs is kiírva így külön /macskára. Ugyanis egyrészt jobb helyeken előre kell foglalni, legkkésőbb akkor, mikor megszülettek a picik. Másrészt, egy kiscica ára főleg bengálinál drasztikus mértékben eltérő. Függ attól, hogy mennnyire "vad" pl egy F1 mérföldekkel drágább, mint egy G3. Függ attól is, hogy mennyire ritka a mintázata, és természetesen a szüleitől is, egy sokszorosan díjnyertes macska kölyke drágább lesz. Szóval aki így egy komplett alomra kiírja, hogy 150K, az már alapból gyanús, és mint írtam, ha normális tenyészet lenne, már régen gazdásak lennének azok a cicák. Ha ezt a fajtát szeretnéd, nem csak példának linkelted be, akkor a Doctor Bengali tenyészetet ajánlom. Rengeteg díjnyertes macskájuk van, náluk nem lesz az hogy elhozod aztán 2 hét múlva kipurcan egy eltitkolt betegségben/oltás hiánya miatt.
2023. júl. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a macskának már a fejéről is ordít, hogy keverék... Olyan tömzsi szegénykémnek, mint egy brit rövidszőrűnek. Ha nézegetsz interneten képeket, a bengáliknak eléggé "háromszög" fejük van. Itt nagyon jól látszik:

[link]

2023. júl. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Crystal Cats, de a regisztrációs számuk sehol sem elérhető.

2023. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Cégnév: Agro Assecuratio Consulting Kft

Felhasználónév: Crystal Cat's Bengáli Kennel

Rákeresve sem túl bizalomgerjesztő.

2023. júl. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztő pont ilyen putri helyen fog hirdetni, gondolkozz már ember
2023. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!