Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen nemű két macska fér...

Milyen nemű két macska fér meg egymással a legjobban?

Figyelt kérdés
Ha akarok két macskám, milyen neműek legyenek, hogy a legjobban megférjenek egymással?

2023. júl. 29. 07:07
A kérdező szavazást indított:
két hím
két nőstény
egy hím és egy nőstény
12 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Az ivartalanított.
2023. júl. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
39%
2 cicám van fiu lany ivartalanitottak jol megvannak egymassal bar a fiu macska estenkent szokott verekedni mas macskakkal
2023. júl. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek az elsővel.

Saját tapasztalatom meg hogy macska függő is lehet. Kölyökkorban mindegy a nem és hogy ivartalanított e, megvannak egymás mellett. Később a nem ivartalanított egyező neműek is megtűrhetik egymást, de van olyan hogy azok se. A legtöbbször nálunk abból volt "összeveszés" ha a nőstény vemhes lett. Összeverekedett az mindennel is, ebből egy kivétel volt eddig aki szeretetgombóc lett- de neki csak 1 testvére is volt.

Lényeg a lényeg ha nem akarsz ilyen bonyodalmakat amiket itt összezagyváltam az előbb akkor jobban jársz ha ivartalanított mindkettő, akkor nem kell ilyenek miatt aggódnod :DD

2023. júl. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%
Ivartalanított, a nemük mindegy. A személyiség és a szovializáltságuk számít jobban, ugyanis a macska alapvetően nem falkaállat, egyáltalán nem feltétlenül vágyik társaságra. Szóval két macska együttélésénel, ha pozitív kimenetelt nézünk, az reálisabb, hogy békén hagyják egymást, néha rendezik a "rangsort", és ennyi. Ahol a két macska egymáshoz bújik, úgy alszanak, az a ritkább esetek közé tartozik.
2023. júl. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Talán két ivartalanított kandúr az ideális. A két ivartalanított nőstény sem rossz párosítás.
2023. júl. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

A 4es áltál megemlített ritkaságra tudok is egy példát :D

A szeretetgombóc cica akit említettem a 3-as válaszomban, a testvére is nőstény volt, egyszerre lettek vemhesek(jelenleg az ő kölykeik boldogítanak minket :D), a testvér annyira nem szerette a másik közelségét a vemhesség ideje alatt, de amint megszült ő is egy szeretetgombóc lett. Ami még furcsa volt a testvérpárral kapcsolatban -amit meg azelőtt sose láttam macskáknál- hogy amelyik később szült (ugyanaznap csak 1 órával később) szülés közben odafeküdt a testvéréhez és picikhez, mert a picik sírtak :D miútán mindenki megszületett, egymás kölykeire vigyáztak, összebújt a két anya es mindegy kinek a kölykeit de szoptatták őket(ez egyebként szerencse volt mert az egyiknek sok kölyke lett de nem volt még akkor annyi teje) Nagyon furcsa volt :D

A kölykeik meg hiába nőttek fel együtt nem alszanak összebújva, néha össze is verekednek.

2023. júl. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

"miútán mindenki megszületett, egymás kölykeire vigyáztak, összebújt a két anya es mindegy kinek a kölykeit de szoptatták őket(ez egyebként szerencse volt mert az egyiknek sok kölyke lett de nem volt még akkor annyi teje) Nagyon furcsa volt :D"


Ebben semmi furcsa nincs, teljesen tipikus jelenség. Ezért működik jól macskamentésnél a pótmamáztatás: a frissen ellett nőstény könnyen elfogadja sajátjának az idegen kölyköt is. (Sokkal könnyebb és egészségesebb az újszülöttnek is, mintha tápszerrel, cumisüveggel/fecskendővel nevelnénk).

Neten ennél mókásabbakat is találsz, mert előfordul, hogy elfogadja a kölyökkutyát/rókát/malacot/őzet, stb

2023. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%

Igaz tudom , inkább nekem volt csak furcsa :D nálunk megfordult pár generációnyi cica az évek alatt, ott lehettem pár szülésnél, de az anyák sose jöttek ki jól, egymás kölykeitől is menekültek, a vemhesseg ideje alatt és után már egy tálból se akartak enni, se egymással se egymás kölykeivel.

Ezért szokatlan volt nekem hogy végre egyszer béke van :D

2023. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
8,remélem azért azóta leszoktatok a felelőtlen szaporításról. Ezt lehet nem kéne ennyire vígan terjeszteni amúgy...
2023. júl. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
70%
Nem volt sose 20 macskánk ha erre gondolsz, a legtöbb ami volt 8, 2 nőstény 6 kölyökkel, kertes házban, ahol vagy százezreket költünk rágcsálóírtásra vagy tartunk macskát. Mindig gondoskodtunk róluk, családtagok, sok év alatt volt az "pár generáció" ami számszerint 3. Állatorvoshoz is elvittük őket, csak nem ivartalanítottuk, ahelyett hogy mindig újat szereztünk volna inkább hagytuk had maradjon a "család". Az említett nyugodt cicák pl egy öregúrtól volt aki már nem tudott gondoskodni róluk.
2023. júl. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!