Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Átmeneti megoldásnak jó...

Átmeneti megoldásnak jó lehet, vagy csak ártok vele?

Figyelt kérdés

Az állataim élelmezéséről van szó. Nagyon megugrottak az árak. Én korábban macskamentő voltam, és a korábbi nagy létszám nem is zavart. Bőven ki tudtam fizetni a prémium kaját, az orvosi költségeket, mindent.

Azonban, hogy így emelkedtek az árak, a fizetésem pedig alig, így muszáj elkezdenem spórolni valamin. Ez úgy tűnik, az ételük. Mostanság valamilyen olcsóbb körettel dúsítom a húskonzervjüket (Feringe, Grau). Rizst, tört burgonyát, utóbb tésztát főztem bele. A rizsen kívül a másik kettőnek örültek, szívesen ették. Úgy láttam, a hasuk sem ment tőle.

A kérdésem, hogy mennyit árthatok ezzel? Kérdeztem állatorvost is, ő azt mondta, ha nincs hasmenés, nincs gond.



2023. aug. 31. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Meg ennel is olcsobban megusznad, ha tapot adnal nekik szerintem.
2023. aug. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

Azt kellene végre megérteni, hogy a macska ragadozó. A konzervek alapvetően sem jók nekik, ha még azt a maximum 20-30% húst is "higítva" adod végleg csak maradandó károsodást okoz hosszútávon.


Olcsóbban megúszod egy jó táppal, vagy azzal, ha hús és belsőség porciózással kiszámolod a napi adagjaikat. Emelkedtek a húsárak is, de pl most Aldiban és Tescoban is ki lehet fogni az 1400ft-os csirkemellet a 2000ft helyett.

Egy macskának legalább 5 etetésre el lehet osztani csak azt, ha erre veszel mindig egy kis belsőséget és normális adagokat alakítassz ki még többre is. Az én 6kg-os macskám eszik 120g-ot naponta kb 13.000ft-ra jön ki az etetése. Rendes húst, belsőséget és néha fürjtojást kap mellé.

Ennél olcsóbban nehezen jössz ki úgy, hogy ne is legyenek hiánybetegségek mint mondjuk konzervnél a Taurin hiány, ami egyébként fontos a macskáknak.

2023. aug. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Először is, táppot is kapnak. Sehol nem írtam, hog, ne adnék nekik. Bozita és Sanabelle tápot esznek, nyugodtan meg lehet nézni az összetevőket.

Másrészt, kedves 2-es, a konzervmárkák, amikkel etetek 100% hústartalommal dolgozik. Ezt is nyugodtan megnézheted.

Mivel faluban élek, és 12 órás folyamatos műszakban dolgozom, se boltba járni, se minden nap összekészíteni nincs sok időm az ételüket. A te húsos, fürjtojásos etetésedet nyugodtan számold ki 21 macskára. Illetve még 4 kutyám is van, szintén mentettek.

Az élelmezésüket zooplus-os rendeléssel oldom meg, ami nagyban segít, hogy ne kelljen bevásárolgatni.

Emellé folyamatosan Minera macskáknak való béres cseppet kapnak.


A másik, hogy a rendszeres vérvizsgálatok alapján semmiféle hiánybetegségük nincsen. Köszönöm, ezt magam is nyomonkövetem.

2023. aug. 31. 10:43
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Abban viszont teljesen igaza van a 2-esnek, hogy a macskák obligát ragadozók. Az emésztőrendszerük, emésztőenzimjeik nincsenek növényi táplálékra hangolva, és ez okozhat problémát hosszú távon. A tészta és főleg a krumpli gyakorlatilag csak töltelékanyag, nem sok emésztődik vagy szívódik fel belőle. Jobban járnátok, ha vennél mondjuk tüdőt - marhatüdőt jó árban lehet kapni bármilyen nyerseledelesnél - és inkább azzal csinálnád ezt a kiegészítést, megfőzve, akár ledarálva. Ugyanúgy nincs sok tápértéke (fogyókúrához szoktuk használni), de legalább az emésztésére van hangolva, tehát valamit hasznosítani tud belőle a cica, és ártani nem fogsz vele. A növényi szénhidrátokról ezt nem tudnám biztosan állítani.
2023. aug. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es, ez így élhetőbben hangzik. Lehetséges, hogy nagyobb mennyiségben előre elkészítem (tehát megfőzöm és darálom) aztán lefagyasztva tárolom?
2023. aug. 31. 11:04
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges.
2023. aug. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a fagyasztva tárolás lehetséges. Mondjuk érdemes porciózva fagyasztani, és akkor pont annyit engedsz ki mindig, amennyi kell a következő napra mondjuk.
2023. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

De nem mondta senki, hogy tarts 21 macskát, ha egyszer nem tudod az etetésüket rendesen megoldani.

A menhelyekben is ezt utálom, segítenek az emberek, de ha megoldható a támogatók fenntartásából 20 macska, akkor picsognak hogy nem fér el 25..

Hát akkor ne tarts és ne szoktass oda 25 macskát. Gondolom nincs is mind ivartalanítva, tehát lesz ott több is..


Vagy csökkented a macskák számát, vagy olcsó, vacak kajás megoldásokhoz nyúlsz. Más nincs. Ilyenkor nem sajnállak titeket, hogy juj ti 12 óra műszak mellett is macska angyalok vagytok. Maximum azért, mert képtelenek vagytok a logikus gondolkozásra.

Inkább kevesebb legyen minőségi életet biztosítva mint 50 úgy, hogy feltételezem 12 óra mellett semmi idő nem jut rájuk ergo kintiek is, ami azt jelenti, hogy nem csak, hogy több lesz belőlük hanem egyúttal cserélődnek is féléves szinten.


Ennyi állatra, ilyen körülmények mellé még maximum magadnak tudnád megteremteni az eledelt azzal, hogy csak nekik állatot tartassz. De ugyebár már így is túl sok van, időd és pénzed meg kevés.. 🙄

Marad a konzerv és táp szintén. Nem lesz egészséges semmivel keverni, de más megoldást nem hagytál szegényeknek.

2023. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as, mind ivartalanítva van, megnyugtatom a te nagyon logikus lelki világodat :D

Szerinted, ha az orvosi vizsgálat rendszeres, pont ez lenne elhanyagolva? Vagy ez már nem fért a logikádba?

Az etetésüket a válságos áremelkedesek előtt könnyű volt megoldani. Hiába voltak/vannak ennyien.

És ne nevettess, miért kevered ide a menhelyeket? Engem senki nem támogat, soha nem is kértem. Mi köze akkor ennek a témához? Vagy csak a silány hétköznapodat akarod feldobni az ide nem illő beböfögésekkel, hátha attól te jobbnak tűnsz? Nem arra kértem tanácsot, hogy hány macskát tartsak. Ez rémlik?

Ahhoz igazából semmi közöd, miért vagy hogyan van ennyi. Nem hiszem, hogy olyan szörnyű életük van a fűtött macskaházban, a zárt kifutóval és rendes eledelekkel. Ha szerinted ez olyan borzalmas lehet, nem tudom, mit kellene még tenni. Menj el bármelyik magyarországi kisebb faluba, de akár városba is, és nézd meg milyenek az ottani körülmények. Vagy az már mindegy? Aki tud és akar segíteni, azt lehet rugdalni, aki meg csak szaporít, bántalmaz és magára hagyja az állatot, arra nem figyelünk?


Ha csak fele ennyi ember venné kicsit komolyabban ezt, nekem sem lenne ennyi macskám.

Ellenben, ha mindenki úgy gondolkodna, mint te, 2x ennyi állat halálozna el. Mert senki sem akarna segíteni. Mit tettél te le az asztalra, hogy beleszólj az állatvédelem életébe? Vagy a menhelyek, vagy civil mentők életébe? Undorító, hogy a hozzád hasonlók képesek bárkibe belerúgni, csakmert "mért ne?".

2023. aug. 31. 18:35
 10/16 anonim ***** válasza:
A hús a legjobb megoldás, a tápok felmentek 2500-3000ft/kg árra. Még a fos is a kb 0% húsos whiskas is drága.
2023. aug. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!