Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Másoknál ilyen helyzetben ki...

Másoknál ilyen helyzetben ki lenne a gazda?

Figyelt kérdés

#macska #Ki a gazdi?
2023. szept. 2. 11:53
A kérdező szavazást indított:
A: Az a gazdi aki befogadta és rátalált és először ő adott neki enni.
B. Az a gazdi aki mindennap eteti.
23 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

C. Aki csipet tesz bele


Különben ez a macsek senkié, csupán egy macska aki két éttermet látogat.

2023. szept. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Milyen helyzetben?! 😯
2023. szept. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Aki bent tartja a saját területén, állatorvoshoz viszi, etc.
2023. szept. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem teljesen értem a kérdést. Azé a macska akinél van, aki állja minden költségét, foglalkozik vele és akinek a nevén a chip van.


Pl nálunk apám a macska gazdája, bár általában én etetem és takarítom az almot.

2023. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Faluhelyen simán szokás elszeretni a szomszéd macskáját, a dögök meg boldogan kosztolnak 2-3 portán is. Még lehet, hogy nevük is van mindenhol :D
2023. szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak faluhelyen van így, itt a kertvárosban is :-) Igaz, itt nem mindig tudni, gazdátlan-e a macsek, vagy valahonnan kijár. Elég messzire elkóvályognak ugyanis.
2023. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Nálam is van olyan macska, aki másé VOLT. Hogy miért az enyém? Mert súlyos sérüléssel jött napokig, én vittem orvoshoz, a nevemre került. Később tudtam meg, hogy van gazdája, aki észre se vette, hogy a kandúr macskája ivartalanítva lett, mert én ivartalaníttattam. Egy darabig még járt vissza a régi gazdájához, de már 0-24-ben nálunk van bent, max. az udvarra megy ki. Kiderült, hogy FIV-es, az összes kezelési költségét én álltam. Ezek után elég egyértelműen a sajátomnak tartom. Pusztán az etetés miatt nem tartanám annak, sok kóbor cicát etettem már.
2023. szept. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Aha, oké.
2023. szept. 2. 16:22
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
A jó szándék és több gazdi néha veszélyes is lehet az állatra nézve. Ha felmerül, hogy mások is befogadhatták a macskát jobb ezt tisztázni mielőtt össze vissza oltatnák, kezeltetnék ki-ki belátása szerint. Egy kis biléta,v nyakörv a nyakába pont elég ahhoz, hogy senki ne higgye kóbor állatnak. Ha pedig ismert a másik befogadó akkor tisztázni kell a kialakult helyzetet és így v úgy dönteni kell a macsek további sorsáról. Akár közös gondozás is szóba jöhet ha így találják jónak az érintettek csak ez esetben osszák meg egymással a dolgokat, teendőket.
2023. szept. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De egy családon belül. Mert én fogadtam be de anya eteti.
2023. szept. 3. 12:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!