Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám evett csokit....

A macskám evett csokit. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Remélem csak nagyon túlreagálom. Ettem egy csokis kekszet, amiből lehullott egy icipici darab (kb 1 mm) és mire észrevettem, megette a macskám. Kb semmi nem volt de tudom, hogy a macskáknak mérgező a csoki és nagyon aggódok. Szerintetek lesz baja?
2023. szept. 7. 00:54
 1/10 anonim válasza:
86%

Ha ezeket észleled:


Hányás

Hasmenés

Csökkent étvágy

Fokozott szomjúság

Fokozott vizelés

Izomremegés

Fokozott pulzusszám

Nyugtalanság

Zihálás vagy gyors légzés

Rohamok

Kóma


Fordulj állatorvoshoz!

2023. szept. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Forrás: [link]
2023. szept. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy milliméteres darabtól szerintem nem lesz baja, de tényleg mérgező a csoki számukra.


Nálam egyszer előfordult, hogy vaníliás karika maradt az asztalon, és észrevettem, hogy "valaki" lenyalogatta a hátuljáról a csokit (mármint azt, hogy valamikor le le lett "tisztítva" róla).

Nem lett tőle szerencsére semmi baja, és nem is vettem észre azonnal...


...szóval nem jó neki, de, amit írsz, az nagyon kicsi darab.

2023. szept. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerinted ez már halálos mennyiség?
2023. szept. 7. 01:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ettem egy csokis kekszet, amiből lehullott egy icipici darab (kb 1 mm)"


Ennyire ne told túl az aggódást. Ez a mennyiség még a határán sincs annak, hogy bármi gondot is okozzon, ráadásul keksz, nem tömény csoki. Még tömény csokiból sem okoz tünetet ekkora mennyiség...

2023. szept. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ne viccelődjünk, nem kekszmorzsáról van szó amikor a csokoládé ,v a kakaó mérgező hatásairól beszélnek. Ha egy héten át napi szinten megenne egy-egy fél csokis kekszet, v kakaós tejet inna valószínűleg mérgezést kapna de nem egy lehullott darabkától, pláne nem egy morzsától. Az egyszeri kis mennyiségű csokoládédarabka megevése nagyon ritkán okoz mérgezésre utaló tüneteket. Miénk a leesett csokifagyit találta meg és nyalta fel mire odaértem a felmosóval.
2023. szept. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat, szerencsére minden rendben vele🥰 Kicsit túlgondoltam
2023. szept. 7. 07:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömnek hiába pofáztam, hogy ne adjon Balaton szeletet a macskának, kb egy hónapon át majdnem minden nap kapott egy 2cmes darabot, aztán mikor rosszul lett és még utána is adta neki vagy két hónapig, meséli nekem, hogy rájött, hogy nem szabad neki csokit adni 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
2023. szept. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én macskám 5 hónapos. Mire felébredtem reggelre az alkohollal töltött 2200 forintos csokidobozt a fldontalaltam és három darab csoki hiányzott. Nem szimpla édességek voltak hanem konyakkal, brandyval töltve és azóta sincs semmi baja a Cicának.
2023. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Földön találtam
2023. szept. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!