Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédunk macskája,...

A szomszédunk macskája, tegnap ide ellett meg hozzánk a disznóólba. Ma akadtam rájuk, de nem tudom mit tegyek. Mi a teendő,hogyha nem szeretnénk őket megtartani?

Figyelt kérdés
Kettővel mellettünk lakó alkesz nő macskája, és ide ellett meg mert sokat szoktuk szeretgetni,és enni is adtunk neki.(Nem mertük elvinni, ivartalanítani,mert a nő elég háklis). Most,hogy ide születtek a picik, úgy érzem felelős vagyok értük, (ha már a gazda nem az,és mi sem mertünk lépni). Nekünk van 3 ivartalanított fiú macskánk,és nem szeretnénk többet,így belőlük sem szeretnénk megtartani. Mit tudunk tenni? Vigyük le őket állatorvoshoz,és ő megmondja a következő teendőt?
2023. szept. 13. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
A következő lèpés , hogy pár hétig több cicát szeretgetsz ;) … és természetesen elkezdesz gazdit keresni 🫶.
2023. szept. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a baba cicák szopiznak olyan sok gondod nincs velük . Megannyi platform van ahol szerető gazdit lehet keresni . Állatorvosi rendelőben is pl kit lehet írni , hogy gazdit kerestek majd .
2023. szept. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy szerintem az anyjuk nem igazán jár etetni őket. Ma el sem mozdult a bejárati ajtó elől,és amikor rájuk akadtam,rettentő hidegek voltak.Most becsuktuk őket egy helyiségbe, egy kibélelt kis kosárkába az anyamacskát a picikkel. Meglátjuk,hogy mit kezd velük.
2023. szept. 13. 17:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos tud ajánlani cica tapszert stb … Azért reméljük a anya macska bele jön , ráérez mi a feladata ;)
2023. szept. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem mertétek ivartalaníttatni... Elvittétek volna szépen, amíg lábadozik ott tartottátok volna nálatok, aztán ha meggyógyult lehet elengedni. Az alkoholista nő észre sem vette volna!
2023. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Nehogy a kérdező legyen hibás, hogy nem vitte el ivartalanítani a szomszéd macskáját! Nem hiszem, hogy sokan lennének, akik ezt bevállalnák titkolódzással, kényelmetlenséggel, költségekkel együtt.

De persze, igen az ivartalanítás lenne a megoldás, most meg a gazdikeresés, ha sikerül a kiscicáknak megmaradni.

2023. szept. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Nem kellett volna bezárni elég lett volna kaját tenni a kicsik közelébe, hogy ne akarjon elmenni. Ha nem elég erősek az ösztönei lehet, hogy a fogva tartás miatt nem mer majd visszamenni ha végre kiszabadul. Azt viszont jól tetted, hogy biztonságos helyre vitted őket. Figyelni kellene, hogy gondoskodik e róluk egyáltalán és adjatok neki bőséges kaját és ivóvizet simogassátok és nyissátok ki az ajtót, hogy ne érezze csapdában magát. Én sem tudok jobb tanácsot adni mint a többiek, gondozás, gazdikeresés esetleg állatmenhely, ők talán abban is segíthetnek, hogy a gondatlan gazdától elvigyék az anyamacskát is, v legalább az ivartalanítást kikényszerítsék. Nem tudom milyen hatáskörrel és kapcsolatokkal bírnak az egyes állatvédő egyesületek de megkérdezni nem kerül semmibe.
2023. szept. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

5# Nehogy már számonkerjed a kérdezőt, hogy van-e pénze ivartalanítani! Menj és fizesd ki neki!



Kérdező! Ha nem gondozza a kicsiket, akkor keress nekik egy szoptatós pótanyát, az a legjobb amit tehetsz. Menhelyek nem fogják át venni, mert túl sok van mindenhol. Már most írd ki a helyi csoportban, hogy elvihetőek! Ha az anya nem gondozza őket, akkor azonnal, de csak olyan helyre ahol tényleg gondozzák, etetik, tisztán tartják a piciket! (Sokan nem tudják, hogy pl nincs ürítési ingerük a kicsiknek, vattakoronggal vagy mással kell simogatni a hasuk alját, hogy tudjanak pisilni, kakilni...)

Ha nem viszik el, akkor vagy te eteted, vagy szoptatós anyát keresel hozzájuk. Renélem sikerrel jársz!

2023. szept. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A cicamama akkor nem eteti megfelelően a babákat, ha állandóan sirnak az éhségtól. Ha nem, akkor eteti óket, az anyamacska két etetés között elmegy a gyerekektól, nincs állandóan mellettük. A legegyszerübb mérlegen lemérni minden nap a kicsiket, már 1-2 nap alatt látható hogy hiznak.
dec. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!