Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 12 hetes kiscica etetese?

12 hetes kiscica etetese?

Figyelt kérdés

reggelire 75-85 grammos vizes kajat kap


kinnt van szaraz kaja egesz nap


Vacsira megint 75-85 grammos vizes kajat kap



Szerintetek ez jo? Vagy meg ne adjak szarazat?


2023. szept. 19. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
12 hetesen bőven meg tudja enni. Inkább az a kérdés, milyen táplálkozik etetsz? Az adagolás is azon múlik
2023. szept. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem tudom Mo-n is vannak-e ezek a markak, de leirom :)


a vizes kajcsi: sheba, gourmet


a szaraz: purina



Mult het penteken vettem a cicut, azota ezeket adtam neki. A vizesek finomak voltak neki, boldogan megette


Viszont a tapot nem nagyon eszi. Ezert is irtam a kerdest.



(Bocsi az ekezetek hianya miatt, sved billentyuzet)

2023. szept. 19. 15:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg az eledelek összetevőit.

Az a lényeg, hogy a macska húsevő állatfaj, ezért minél több hús % van benne, annál jobb az eledel minősége, olyat kell venni.

Nem tudom, miket kapni nálatok, vagy tudsz-e rendelni valamilyen webshopról, de jó eledelek: Acana, Orijen, Carnilove, Applaws, Real Nature Wilderness, Wild Freedom, Purizon, Visan Optimanova.

2023. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nagyon szepen koszonom :)



talkabol iszik egyelore

de alig latom hogy inna.. es a viz sem fogy, pedig napi 2x cserelem es minden reggel kitakaritom a talkat


miert nem iszik? ahogy utanaolvastam azt irtak hogy:

vagy eleg vizet kap a vizes cicaeledelbol es nem szomjas ( de nemtudom mennyire igaz..)


Vagy mert allo viz, es a cicak a folyos vizet szeretik..


lesz majd kis szokokutja ahonnan tud inni kesobb, de egyelore a feregtelenitesre stbre koltom a penzt

Amikor a csaphoz vittem, onnan nem akart inni..


hetfon megyunk allatorvoshoz, akkor kerdezni fogom ott is hogy mi miatt nem ihat

Csak gondoltam hatha van valami megoldas es akkor hetfoig legalabb kicsit tobbet iszik

otlet?

2023. szept. 19. 16:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél ki többféle tálban több víz helyet.

Enyém az egyik pl a konyha asztalon az egyik poharamból szeret inni, de csakis abból az egyből. Akkor, mikor láttam, azóta ott is van vize.

Virág cserép alátétből is szeret inni, feltéve, hogy nem tápozod a növényt, egy kisebb virágcserép alá egy jó széles alátétet tegyél és öntsd fel vízzel neki.

Másik cicám a kutyus ivó vödréből szeret inni, meg szeret benne pacsálni.

Van az erkélyen nekik egy olyan gyerek homokozó, az a kagylós gyerekmedence, abba I van vizük, benne játékok, de inni is szokták belőle, nem csak játszani.

Több helyen, többféle lehetőséget biztosíts, akkor esélyesebb, hogy valahonnan, már csak buliból is iszogatni fog.

Harmadik cicám úgy iszik, hogy a mancsiját beledugja és arról nyalogatja le. Aztán másik mancsi jön.

Szóval a cicák furi kis lények, majd rájössz, mi a te cicád mániaja.

#3 voltam.

2023. szept. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom :)


Ez a kis draga is mancsosan iszik, de akkor nincsen azzal sem gond.


Rakok majd más helyekre is vizet, hátha valahol jobban megtetszik neki :)

2023. szept. 19. 18:14
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Egy macska se halt még szomjan egy tál vízzel az óra előtt, ne aggódj.
2023. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

igen, tudom :)

Csak azert megis aggodok, az elso cicam. Nem szeretnem ha dehidratalt lenne vagy barmi, biztosra szeretnek menni hogy minden rendben

2023. szept. 20. 20:07
 9/9 A kérdező kommentje:

ha szamit:

Az allatorvos megerositette hogy nem iszik eleget, ugyhogy a vizes kajaba ontok kis extra csapvizet, onnan valamiert megissza. A kaja mellett levo ugyanolyan csapvizet nem.. :D


szarazat pedig nem eroltetem amig rendbe nem jon :)

2023. szept. 25. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!