Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hossszú távon mennyire gáz,...

Hossszú távon mennyire gáz, ha a cica rendszeresen kutya kaját eszik?

Figyelt kérdés

Nem azzal etetem, erről szó sincs, neki való Acanát kap (halasat), viszont a kutyának ugye ki kell várnia, míg megengedem neki, hogy egyen, és a kis pofátlan macskabűnöző rendszeresen kap az alkalmon, és addig eszik a kajájából (Bárányos almás Acana amúgy).


Rövidtávon nyilván semmi baja nem lesz, de hosszabb távon ha ez évekig így megy, az árt neki? MEg kéne valahogy oldanom, hogy ne tudjon enni belőle?


2010. okt. 17. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
nem értem a problémát. Percekig váratod a kutyát vagy mi? ugyanakkor add mindkettőnek a kaját és megoldva.
2010. okt. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt én se értem. Etesd olyan helyen a kutyát, ahová a macska nem tud bemenni, amíg a kutya nem végzett.
2010. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, van hogy percekig váratom a kutyát, sőt. Tekintve, hogy gyakoroljuk az élelemmegatagadást. A macska előtt általában van kaja, de a kutyáé mindig izgalmasabb neki. Mivel lakásban lakunk amúgy meg tudom oldani, hogy külön zárom őket, de elérhetetlen hely a macska számára nincs, csak az ajtó tudja megakadályozni.


Amúgy sem árt nevelési szempontból, ha a cicc addig eszik, mert megnyugtat, hogy látszólag teljesen világos a kuttynak, hogy a macska a rangsorban fölötte áll.

2010. okt. 18. 07:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azért meg próbálnám addig elzárni a cicát, de csak azért mert sajnálom szegény kutyit, hogy nézi, ahogy a másik ehet...


A kérdésre válaszolva: Ha mellette kap rendes macskakaját, akkor nem.

A kutya táppal tudtommal egyetlen gond - macskák számára -, hogy a cica alapvetően több húst eszik; nagyobb arányban van szüksége fehérjére, mint egy kutyusnak.

De ha mellé kap rendes cicakaját, akkor nem hiszem, hogy ez gond lenne.

2010. okt. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
meg az a másik gond, hogy a cica kajában kell legyen taurin, ami a macskának alapvető fontosságú a kutyakajában meg nincs.
2010. okt. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Természetesen én is a macska pártján állok, de a kutyát is rendkívül méltánytalan mindig utoljára hagyni. Inkább add váltott sorrendben, vagy egyszerre.


Amúgy, úgy tudom, hogy a vitamin tartalom ideális arányához képesti kb. 70-130%-os sávjában még egészséges a menü.

Ha igaz ez az arány, akkor a macska hosszabb távon és problémamentesen lophatja a saját menüjének majd' 50%-át (de legalább 30%-át) kitevő kaja mennyiséget a kutyától.

2010. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!