Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a cicám hogy...

Hogyan vegyem rá a cicám hogy ne kakiljon és pisiljen a tüzhelyre?

Figyelt kérdés
6 hónapos, 5 napja hoztuk el menhelyről, folyamatosan a gáztűzhelyre pisil és kakil, amikor nem figyelünk oda, az alomba meg csak feküdni szeret… Már nem szivesen főzök ott, és iszonyat büdös van mert befolyik a tűzhely mögé, ahonnan nem tudom feltakarítani. Mit tegyek?

2023. okt. 21. 00:37
 1/8 anonim válasza:
0%
ammónia
2023. okt. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor látod hogy odapiszkít, akkor leszidod, de nem megvered! Aztán rögtön utána beleteszed az alomba, a két első lábát megfogod és kapasz vele a macskák ürítés utáni kaparó szokását imitálva. És akkor ezt követve egy idő után rá fog jönni a cica, hogy amikor piszkít, akkor azért rakod át az alomba, mert ott kell elvégeznie a dolgát. Nekem mindhárom macskám így tanulta meg, előtte meg takaríthattam.

És fontos, hogy akkor szidd le amikor látod, hogy piszkít, mert ha utána amikor már csak látod a pisitócsát és akkor szidod le, akkor nem fogja érteni, hogy mit rontott el.


Vannak ilyen illóolajok amit bele lehet csepegtetni az alomba ami olyan illatot ad amitől a cica olyan hormont termel ami megmondja neki, hogy ott az alomban ideális lenne neki piszkítani, bár én ilyeneket sose próbáltam, mert nekem a fenti módszer mindig bejött. Igaz, hogy kell a cicának 2 hét- 2 hónap (egyedtől függ milyen gyorsan fogja fel a feladatát) de utána ügyesen az almába fog piszkítani.

2023. okt. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
92%
Kezdjük ott, hogy mit keres egyáltalán a gáztűzhelyen? Szerintem tudja ő már használni az almot ennyi idősen csak nagy benne a stressz a megváltozott körülmények miatt. Különösen sok foglalkozást és szeretetet igényelnek ilyen helyzetekben de azért olyan helyekre ne engedd felmenni ahová később sem szeretnéd. Egy határozott nem szó kíséretében leveszed, lehet, hogy ezt többször is meg kell ismételni de előbb utóbb megjegyzi a nem hang jelentését és később már hamarabb reagál a tiltásra. Az enyém a konyhában jöhet mehet kedvére de egy az ablak alá tett szék, a radiátor és az ablakpárkány kivételével másra nincs felengedve. 1 éves korára lett "konyhabiztos" a fenti módszerrel különösebb fenyítés (sohasem bántottam ha esetleg valaki félreértené a fenyítést) és jutalmazás nélkül. Persze azét meg kell neki mutatni az alomtálcát, rá is kell tenni, hogy fizikailag is érezze az állagát, illatát de a megoldást a helyzetedre csak a hely megszokása után várj. Ha már 5 napja veletek van nem sok időre van szüksége ehhez.
2023. okt. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt eleve nem engedném a macskát asztalra/szekrényre/gáztűzhelyre meg hasonló helyekre, mert iszonyúan balesetveszélyes (meg nem mellesleg nem szeretem a kajában az alomdarabkákat meg a szőrt).

Ha más nem, csukjátok ki a konyhából, ha ez lehetséges.

A probléma maga nem az alom használatának elsajátítása, hanem ez a fajta ürítés gyakorlatilag a stressz egyértelmű jele. Új neki a helyzet, a lakás, ti, minden.

Újonnan befogadott cicát nem szokás azonnal szabadlábra ereszteni az egész házban, mert túl sok inger számára, és láthatod is, hogy nálatok meg is lett ennek a foganatja. Jelöljetek ki egy csukható szobát, hálót vagy nappalit, és legyen ott a macska egy darabig. Legyen bent az alom, a kaja, a víz, a búvóhely ebben a szobában, és egyelőre hagyjátok, hogy a macska felfedezzen - ne csak a helyet, titeket is. Ne menjetek utána, hagyjátok, hogy ő jöjjön hozzátok barátkozni. Ami itt még fontos, hogy ebben a helyiségben a macska ne tudjon sehová elbújni előletek (a saját kuckóját leszámítva, az más). Tehát ha pl az ágy alá nem értek el, és oda elvonulhat, akkor az ágy alját el kell torlaszolni, hogy ne mehessen be, ugyanis ha kialakul a macskában, hogy ő bújkál míg ti mászkáltok, az hátráltatja a beszokást. Ha a kuckójába vonul el, akkor viszont hagyni kell, onnan nem szabad kirángatni semmi szín alatt (kivéve nyilván, ha lángokban áll a ház és ki akarod menekíteni :) ).

2023. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
De durva. Nekem a 4 hetesen utcáról befogadott cicáim egyből, tök maguktól, ösztönösen az alomba mentek. Meg se kellett mutatni nekik, csak megvettem az almot meg az alomtálcát, feltöltöttem, közben ők ott voltak, végig látták. Aztán fél óra múlva egyik a másik után bele is ment pisilni.
2023. okt. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 9 hetes cicám van. Javarészt szobatiszta. Rendszeresen takarítom az almát is. Viszont van egy piros pléd, azt már eddig kétszer lepisilte, meg ma le is kakilta pedig tegnap mostam ki. Már nem merem feltenni sehova. Nem értem ezt nála, pedig amúgy szobatiszta.
2023. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha még egyszer oda kakil ahová nem kell, a kakit tedd be az alomba.


Nálam ez bevált, nem szidtam le stb. Bár az sem lehet rosz megoldás.

2023. okt. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor látod hogy rossz helyre pisilni szeretne akkor gyorsan tedd bele az alomba. Arra ügyelj hogy mindig tiszta legyen az alom. Nekem az 5 éves macskám is ha tele van kakival akkor direkt 5 centire tőle végzi a dolgát a földre.
2023. okt. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!