Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egy macskát...

Hogyan lehet egy macskát távol tartani a bútoroktól?

Figyelt kérdés
Idős macskánknak van több kaparó fája, szőnyege, egy konkrét fél méteres fa tuskó is bent van a lakásban, de akkor is kaparja a fotelt és a kanapét. Költöztünk, szeretnénk ide passzoló kanapét venni, de előre fáj a szívem kiadni több száz ezer forintot úgy, hogy tudom, hogy azt is tönkre fogja tenni. Mi a fenével lehetne távoltartani tőle? Kicsukni nem tudom a nappaliból...
2023. okt. 27. 13:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Pontosan ezért nem tartok macskát.
2023. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
A macska irtózik a citrusféléktől. Azzal könnyel el tehet űzni.
2023. okt. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Leülsz vele mint felnőtt a felnőttel és megbeszélitek.
2023. okt. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem sehogy.
2023. okt. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Én férfi létemre főzök is. Innen tudom, hogy van a kelt tészták vízzel való spricnizéséhez különféle űrtartalmú pumpás vizesflakon. Spricni. Az új helyre költözéskor az amúgy béketűrő cicánk nagyon morcos volt, míg néhány nap alatt meg nem szokta az új helyet, az új bútorokat, az új szagokat, az új távolságokat. Az alatt a néhány nap alatt a családból mindig volt kinevezve valaki (én is nyilván), akinek tévéznie kellett - és a macskát a vizes spricnivel elüldözni a kanapé és a fotelek közeléből. Két fújás a vizes spricniből a macskára bőven elég. Két nap alatt megtanulta, hogy a nappaliban mi a tabu. [Kölyökként egy nap elég volt erre neki, de akkor már 8 éves cica volt...]
2023. okt. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Kanapévédő. Vagy igen, oldd meg, hogy kicsukod.
2023. okt. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom kicsukni, leírtam.

Az érdemi 2 db választ köszönöm! :)

2023. okt. 27. 20:00
 8/15 Salx Narval ***** válasza:
Ha ennyi minden rendelkezésére áll ahol kiélheti a kaparászási vágyait akkor a te gyengeséged az oka annak, hogy a bútorokat is tépi. Cirógatástól és babusgatástól nem fogja abbahagyni pláne ha eddig megengedted neki. Rá kell határozottan szólni, ha kell told le a bútorról, vagy kergesd arrébb. Az is megoldás, hogy a régi bútorból is megtartasz egy elemet pl fotelt ami az övé lehet. Nálam is van saját fotelje, asztala, gyékénydoboza, birkaprémes fekvőhelye, ezekkel azt csinál amit akar a többi bútorra 1-2 db kivételével fel sem mehet. Nálunk azért szerencsésebb a helyzet mert kis korától ehhez van szoktatva. Legyél következetes és egy kicsit határozottabb ettől még nem leszel gonosz gazdi.:D
2023. okt. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Próbálok következetes lenni, de ha pl. éjszaka kaparja a nappaliban a kanapét, amíg mi a hálóban alszunk, azzal nem igen tudok mit kezdeni. Ha a nappaliban vagyunk napközben és a gyerekszobában kaparja a fotelt is ráordítok és rohanok elzavarni, 2 óra múlva, ha nincs ott senki, ugyanúgy csinálja. Mellettem sosem kezd bele...

Egyszerűen már nem tudok okos lenni. 8 évesen fogadtuk örökbe, mostmár 16. Ciki vagy sem, de csak ideig óráig tudom "leszoktatni" erről. Most pl. egy jó ideje nem kaparja a kanapét, ráfüggött a gyerek fotelére, de eltelik pár hónap és ez megint változik majd. Mindent, de mindent tönkretesz, már nagyon elegem van. Volt már macskám, az nem volt ilyen értetlen, sosem bántott semmit.

Ezekkel a beltéri "macska távoltartó" spraykkel van valakinek tapasztalata?

2023. okt. 28. 08:10
 10/15 anonim ***** válasza:

Biztosra csak valami védőhuzattal mehetsz, amit ráerősítesz a bútorokra, ha tényleg nem tudod kizárni, amit nem értek, egyébként.

Van olyan macska, amelyiket elijeszti a szpré, másokat viszont nem, esetleg jobban vonzza a kanapé, mint amennyire taszítja a szpré.

Írtad, hogy nem opció a kizárás. Miért is? Egylégterű loftban laktok? Mert ha van egy nyavalyás előszobátok, szépen kizárjátok oda, amikor nem tudtok mellette lenni és felügyelni. Kiviheted a fekvőhelyét, tálcáját, kaparóját és csókolom. Mi ebben az atomfizika?

2023. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!